Yayınlanma: 18 Kas Çar 2015
Genel | Yazar

Banka internet şubesi nasıl kullanılır?

Her zaman her yerde hızlıca anınında bankacılık hizmeti.

internet bank 300x168 Banka internet şubesi nasıl kullanılır?‘Banka her yerde.’ sloganıyla kısa bir dönemden beri hayatımızda bulunan mobil bankacılık, hem bankaların hem müşterilerinin işlerini kolaylaştırmaktadır. Kısa bir zaman diliminde bankalar bu konuda çok yol almış, bu sistemi hayatımıza geçirmeye başlamışlardır. Her geçen gün yayılmakta ve banka şubelerinde oluşan kuyrukları bir nebze de olsa azaltmaktadır. Bu yöntem hem müşterilerin işlerini hızlandırmakta, hem de banka şubelerine binen yükü azaltmaktadır.

İnternet şubesi demek, banka tarafından müşterilerine verilen özel bir müşteri numarası ve şifre ile ilgili bankanın internet sitesi üzerinden erişim kolaylığı demektir. Bu sistem ile EFT, havale gibi gönderim işlemleri saniyeler içerisinde hem daha az işletim ücretine hem de hızlıca halledilebilmektedir. Hesapların bakiye kontrolü gibi işlemler de bankamatiğe ya da şubeye gitmeden kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Bu sistemle ilgili merak edilen en önemli soru ise internet şubesinin nasıl kullanıldığıdır. Peki, bu kadar kolaylığı da beraberinde getiren internet şubesi nasıl kullanılır? İnternet erişiminin olduğu her yerde bu sistemi kullanmak mümkündür.

Şubenizden ya da telefon bankacılığı ile alabileceğiniz müşteri numarası ve verilen ilk şifre ile hesaplara ulaşılabilir. Bu sistem banka korumasında olduğu için güvenlidir. İnternet sitesinden giriş yapıldıktan sonra bankada tanımlı olan cep numaranıza gelen mesajdaki şifre sorulmaktadır. Şifre ilgili alana girilince sistem aktif hale gelmiş olur.

İnternet bankacılığı ile bankada yapabileceğiniz tüm işleri kolaylıkla haledebilirsiniz. Bankacılık işlemlerinize her an gerçekleştirebilir, ayrıca bankaların internet şubelerine teşvik amaçlı yapmış olduğu kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."