Yayınlanma: 19 Kas Per 2015
Genel | Yazar

Banka müşterisi olmadan fatura ödemek

fatura odemek 300x298 Banka müşterisi olmadan fatura ödemekHerhangi bir bankanın müşterisi olmadan faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Banka müşterisi olmadan fatura ödemesi nasıl yapılır; fatura ödemeleri genel olarak, internet bankacılığı ya da banka şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak bir bankanın müşterisi değilseniz de faturalarınızı alternatif yollardan yatırabilirsiniz.

Örneğin bu konudaki birinci seçeneğiniz, banka şubeleridir. Herhangi bir bankanın müşterisi olmasanız da bankaların şubelerini kullanarak faturalarınızı yatırabilirsiniz. Fakat müşterisi olmadığınız bankalar, genelde diğer kişiler için ayrı bir sıra numarası vermektedir. Bundan dolayı, bu şekilde fatura ödeme işlemi uzun zaman almaktadır. Bu seçenekten ayrı olarak birde bankamatikleri kullanabilirsiniz. Bankamatikler de ödeme yapmak hem daha kolay hem de daha hızlıdır.

Ülkemizdeki bankaların tümünde, faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak para yatırılabilen bankamatik olması gerekmektedir. Bu sistemin aşamalarıysa şöyledir; öncelikle, herhangi bir bankamatikte “giriş” tuşuyla işleminize başlayıp, sonra”fatura ödeme” şıkkını seçmeli, ardından ödeme yapacağınız kurumu belirlemelisiniz. Faturayla ilgili sizden istenen bilgileri girdikten sonra, fatura karşılığını para girişine yerleştirebilirsiniz. Bankamatik paranızı kontrol ettikten sonra, işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Bir diğer ödeme yöntemi de veznelerdir. Tüm faturalar için vezne şubeleri bulunmaktadır. Ödenecek fatura hangisiyse o vezneye giderek ödeme yapabilirsiniz. Bu işlemin dezavantajıysa, tüm fatura veznelerinin farklı bölgelerde bulunması ve hepsine ayrı ayrı gidilecek olmasıdır.

İşte bu şekilde “banka müşterisi olmadan fatura ödemesi nasıl yapılır” sorumuza cevap bulduk. Belirttiğimiz bu yöntemlerle de faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."