Yayınlanma: 1 Kas Paz 2015
Genel | Yazar

Banka nasıl haciz yapar

BANKA HACİZ İŞLEMLERİ

banka haciz 300x268 Banka nasıl haciz yaparKredi kartı ve ya kredi borçlarının geç ödenmesi ve hiç ödenmemesi durumda banka size yasal olarak belli bir süre verir ve bu süreyi doldurduktan sonra haciz işlemi başlatır. Böyle bir borcunuz var ise mutlaka banka nasıl haciz yapar sorusunun cevabını iyi bilmelisiniz. Böyle durumlarda son çıka yasaları takip ediyorsanız sizin elinizin daha güçlü olduğunu bilirsiniz.

Tabi ki böyle bir gecikme ve ya haciz durumu sizin sicilinizi ciddi anlamda etkiler ama bütün hayatınızı etkileyemez. Bir kere son yasal düzenlemeler ile birlikte artık banka isteğe göre eve gelip, evinizdeki eşyalarınıza haciz koyamıyor. Eğer kredi alırken herhangi bir mal varlığınıza ipotek koydurmadıysanız sizden o parayı direk alamıyor.

Ev ve ya taşıt kredilerinde banka nasıl haciz yapar sorusunun cevabı ipotektir. Banka zaten bu tür kredilerde sizin aldığınız mala ipotek koyar. Siz o borcu bitirmeden banka onayı olmadan onu asla satamazsınız. Ödemelerinizi yapmadığınızda ve ya geciktirdiğinizde ise banka hemen işlem başlatıp onu hacizli ürünler arasında ihale ile satabilir. Eğer malınız ihaleye girerse artık geri dönüşü yoktur.

Genele banka böyle durumlarda kredinin tamamını iptal eder ve borcun tamamını ödemezseniz evi satılığa çıkarır. Üstelik sizin evinizi hızlı satmak için değerinin de çok altında satar. Bu yüzden ödemeleri geciktirmemek ve kredi ve kredi kartınızın ödemesi geldiğinde ödemek en doğrusudur.

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."