Yayınlanma: 20 May Cts 2017

Bir Kredi Kartı Almak için Gereken Şartlar Nelerdir?

kredi kart sartlari Bir Kredi Kartı Almak için Gereken Şartlar Nelerdir?Bankaların en büyük ve hayattaki maddi dengeleri değiştiren bir araç olan kredi kartı kullanabilmek ve devamlılığını sürdürebilmek için bankaların bir takım şartları bulunuyor. Geçmişe bakarak bankaların kredi kartı verme kolaylığı daha fazlalaşmıştır.

Geçmiş yıllarda bankalar kredi kartı vermek için çok detaylı ve kapsamlı araştırmalar yapmaktaydı hatta kefil istemekteydiler.

1. Şart belgeleyebileceğiniz bir gelir düzeyi.

Yani iş hayatında sgklı olarak çalışan biriyseniz sadece maaş bordronuza kredi kartı alabilmeniz mümkün. Yadai bir menkul yani kira geliriniz de kart için yeteli olur.

2. Ana kredi kartı için 18 yaş sınırı.

Aile bireylerinizin ek kart olarak çıkardıkları kredi kartını kullanmanız için bir yaş sınırı bulunmuyor. Aile tarafından adınıza kart çıkartılabiliyor fakat limitini aile belirler ve onun kendi kredi kartının limitinden düşer.

3. Finans sisteminde isim ve soyisminizin temiz bir geçmişi olmalı.

Bankalara borç takıp ödemediyseniz kredi kartı almanız biraz zorlaşabiliyor. Bazı bankalar bunu pek önemsemezken bir takım bankalar ise birinci dereceden önemli olarak algılıyor.

Bu maddeler normal her bireyde bulunan özelliklerdir. Tabi sadece online kredi kartı başvurusunda da bulunabilir ve bankanın sizi aramasını bekleyebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle bireylerin tüm kayıtları tutulduğundan artık online ve hızlı bir şekilde karar verilebilmektedir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."