Yayınlanma: 8 Eki Per 2015
Genel | Yazar

Cep Bankacılığı ile Yapılabilecek Bankacılık işlemleri

telefon bankaciligi Cep Bankacılığı ile Yapılabilecek Bankacılık işlemleri

İnternet bankacılığından sonra yeni bankacılık trendi cep bankacılığı olmuştur. Artık istediğimiz yerden telefonumuzun bir tuşu ile bankacılık işlemlerimiz gerçekleştirilebilmektedir. Tabi ki cep bankacılığını kullanabilmek bir takım gereksinimler vardır. Öncelikle bir akıllı telefon ya da tabletimizin olması gerekir. Cep bankacılığını kullanabilmek için bir bankaya ait internet bankacılığı hesabınız olması gereklidir.

Cep Bankacılığında Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılır? Her bankacılık işlemi yapılamasa da çoğu bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Cep bankacılığı ile hesabınızla ilgili olarak bilgi alma ve detaylı sorgulama yapılabilir. Hesaplar arasında transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu transfer işlemleri kendi hesaplarınız arasında yapılacağı gibi başka kişinin hesabına da olabilir.

Tanımlı alıcılara olmak koşulu ile hesaba ya da kredi kartına EFT işlemleri gerçekleştirilebilir. Kredi kartı ile ilgili işlemleri cep bankacılığıyla yapılabilir. Kredi kartı bilgilerini ve hesap özetini görülebilir. Kredi kartı borç ödemeleri gerçekleştirilebilir. Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturalar otomatik ödeme talimatı verilerek ya da verilmeden ödenebilir. Ayrıca şans oyunu, eğitim gibi ödemeler de rahatlıkla yapılabilir. Hisse senedi, fon, döviz alış ve satış işlemleri yapılabilir.

Bunlara ilaveten, bireysel emeklilik işlemleri de cep bankacılığı sayesinde gerçekleştirilebilir. Mobil bankacılıkla gerçekleştirilen işlemlerin masrafı internet bankacılığı ile gerçekleştirilen işlemlerle aynıdır. Cep bankacılığı için belirlenen güvenlik ayarı ve işlem limiti internet bankacılığında da aynıdır.

Cep Bankacılığında Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılır? Bu soru genel hatlarıyla cevaplanmıştır. Cep bankacılığıyla neredeyse bütün bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir. Mekandan bağımsız olarak internetin olduğu her yerde cep bankacılığı kullanılabilir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."