Yayınlanma: 20 Kas Cum 2015
Genel | Yazar

Cep Bankacılığını Kullanmak İçin Akıllı Telefon Sahibi Olmak Gerekir Mi?

CEP BANKACILIĞINI KULLANABİLMEK İÇİN AKILLI TELEFON ZORUNLU MU?

akilli telefon Cep Bankacılığını Kullanmak İçin Akıllı Telefon Sahibi Olmak Gerekir Mi?                İnternet sayesinde artık her şey bizler için kolaylaştı. Eskisi gibi banka şubelerinde uzun kuyruklarda bekleme dönemi sona erdi. Artık evimizin konforunda rahatça kahvemizi yudumlarken, ya da cep telefonlarımızdan banka işlerimizi gerçekleştirebilecek duruma gelindi. Ama maalesef cep bankacılığını kullanabilmek için belli sistemlerdeki telefonları kullanmamız gerekmektedir.

Cep Bankacılığını Kullanmak İçin Akıllı Telefon Sahibi Olmak Gerekir Mi sorusu hemen herkesin aklına gelebilecek sorulardan birisidir. Bankalar cep bankacılığı uygulamalarını belli telefon sistemleri için tasarlamıştır. Akıllı telefonlardan önceki telefonlar bu gereksinimi karşılamamaktadır. Bu yüzden eski telefonlar cep bankacılığında kullanılamamaktadır.

Bankalarda internet bankacılığı olan müşteriler bankaların kendilerine özel olan cep bankacılığı uygulamalarını akıllı telefonlarına indirerek cep bankacılığını kullanmaya başlarlar. Fakat cep bankacılığı uygulamasını kullanabilmek için internet bağlantısının da olması gerekmektedir Cep Bankacılığını Kullanmak İçin Akıllı Telefon Sahibi Olmak Gerekir Mi sorusunun cevabını bu bakımdan cevaplarsak, sahip olmak gereklidir. Genellikle tüm bankalar bütün akıllı telefon işletim sistemlerinde çalışacak cep bankacılığı uygulamalarını kullanmaktadır. Bu açıdan hangi işletim sisteminde akıllı telefon kullanacağınızın bir önemi yoktur.

Cep bankacılığı sadece cep telefonları ile yapılmamaktadır. Tabletler, bilgisayarlarda da cep bankacılığında kullanılabilmektedir. Bu açıdan baktığımızda cep bankacılığını kullanabilmek için illa akıllı telefona sahip olmamıza gerek yoktur. Cep bankacılığı için akıllı telefona sahip olmaktan çok internet bağlantınızın olması daha çok gerekmektedir. Akıllı telefonlar yerine tabletler ve belli özellikteki bilgisayarlar da iş görebilir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."