Yayınlanma: 20 Eki Sal 2015
Genel | Yazar

Devlet katkılı evlenme kredisi

SOSYAL DEVLET İLKESİNİN BİR İLKESİ DAHA GERÇEKLEŞİYOR

evlenme kredisi 300x199 Devlet katkılı evlenme kredisiBugüne kadar sürekli olarak devletçilik ilkesinin yasal dayanaklar nispetinde geliştirilebilmesi için çalışmalar başlatılmış ancak bu durum bir türlü sonuca kavuşamamıştır. Türkiye’nin kuruluşundan bu yana devletçilik ilkesinin teşvik edilmesiyle şekillenen bu durum günümüzde şu sıralar devlet çapında bakanlıkların bir araya gelmeleri sonucunda Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ortaya atılmış bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadır.

Bundan böyle yeni evlenenlere yönelik olmak üzere evlilik kredisi alınabilecek ve böylece söz konusu alana yönelik olarak kişiler daha iyi bir geçim elde edebileceklerdir. Devlet katkılı evlenme kredisi olarak bilinen bu hizmet çerçevesinden yeni evlenmeye karar verenler tamamen bütün hakları yönü ile yararlanabilecek ve böylece evlerini düzene koyabileceklerdir. Ayrıca ilk altın da devlet tarafından verilerek bu teşvik gençlerin evlendirilmelerine ve genç nüfusun dinamik tutulmasına yönelik olarak gerçekleştirilecektir.

10 bin liraya dek ulaşan bu evlilik kredisi için başvuruların şartları gayet açıktır. T.C. vatandaşı olmak aranan ilk ve şart olarak ayrıca düzenli bir maaş bordrosuna sahip bir işin de bulunması aranan diğer nitelik olarak faizsiz bir biçimde devlet katkılı evlenme kredisi alınabilinerek birçok gencin ekonomik nedenlerle evlilik sorunlarına çağdaş Türkiye olarak dünya standartlarına ayak uydurabilmek adına ulaşılması hedeflenmiş bulunmaktadır. Bu gelişmelerin ışığında kişilere özel krediler de ayrıca temin edilmekte olunup amaç gençlerin evlilik hayallerini gerçekleştirmektir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."