Yayınlanma: 12 Eki Pts 2015
Genel | Yazar

Eft Ne Kadar Sürede Hesaba Geçer?

EFT SAATLERİ VE HESABA GEÇME SÜRESİ

eft talimati 300x225 Eft Ne Kadar Sürede Hesaba Geçer?Gün içerisinde bankalar arası para transferi yapılmaktadır. Belli bir bedel karşılığında bir bankadan başka bir bankaya istediğiniz gibi para gönderebilirsiniz. Burada EFT Ne Kadar Sürede Hesaba Geçer kritiktir. Eğer saat 9 ile 4.30 arasında yaparsanız en fazla 5 ile 10 dakika içerisinde hesabınıza geçer. Ama bu saatler arasında yapmazsanız ertesi güne sarkar.

Diyelim sabah 8 de EFT yaptınız o sabah 9’dan sonra hesaba geçer ama 4.30’dan sonra yaptığınız EFT ertesi gün 9’da hesaba geçer. Döviz işlemlerinde bu süreler değişebilmekte ve uzamaktadır. Çünkü dolar Amerika, Euro ise Almanya ve İngiltere üzerinden transfer yapılmaktadır. Bu yüzden genelde döviz işlemlerinde 1-2 günlük sarkmalar meydana gelmektedir. Döviz Eft’si yaparken bu süreye dikkat etmeniz ve ödemelerinizi de ona göre yapmanız önemlidir.

Bankalar bazı müşterilerine ayrıcalık tanıyıp EFT saatini gece 12’ye kadar uzatabilmektedir. Ama bu VİP müşteri olarak tanımlayan ve o banka içerisinde birçok işlem yapan müşteriler için geçerlidir. Bunun dışındakiler için EFT Ne Kadar Sürede Hesaba Geçer sorusu önemlidir.

Borç ödeyenler için bu saat geçirilirse sorun çıkacağı için bu saate riayet edilmelidir. Mesela çek ödemelerinde ertesi güne kalındığında çek yazılıp firma sicili bozulabilir. Bu tür durumlar ile uğraşanlar çekin yazılmasının firmayı iflasa kadar götüreceğini bildiklerinden dolayı bu konulara çok dikkat ederler.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."