Yayınlanma: 15 Eyl Cum 2017
Genel | Yazar

Emeklilere Faizsiz Kredi imkanı!

Hükümetin ekonomi politikalarında sürekli konuşulan çözümlemeler emekli vatandaşlarımız için sevinç kaynağı olmaya devam ediyor.

emekli kredileri 1024x680 Emeklilere Faizsiz Kredi imkanı!

Emekli maaşıyla zar zor geçinmeye çalışan emeklilerimizin acil ihtiyaçları sonucunda kredi çekmelerindeki geri ödeme faizinin olmaması konusunda görüşmeler sürüyor. Tabi bu durum belirli kriterler ve belirli tutarları kapsayacağı da kesin gözüyle bakılıyor.

Faizsiz Kredi Miktarı Sınırları neler olabilir?

Yetkililerin emekli vatandaşlar için planlanan düzenleme içerisinde yer alacak olan faizsiz kredi seçeneği belirli tutar ile sınırlı olacaktır. Kesin olmamakla birlikte 10 aylık emekli maaş tutarınız olacaktır. Bu rakamların üzerinde kullanılacak kredilerde ise belirlenecek faiz oranları ilave edilecektir.

Kredi Notu ne kadar önemli?

Kredi notu düşük olmayan sarı ve yeşil renkli notlar bu kredilerden faydalanabilecekler. Tabi bu kredi öncesi bir krediniz bulunuyorsa ne yazık ki kredi ödemeniz bitene kadar beklemek durumundasınız.

Emeklilere En Uygun Kredi Şartlarını Sağlayan Bankalar hangileridir?

Tabi bu durum aylık kampanyalara göre değişiklik göstermektedir ama ortalamasını baz aldığımızda ise Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası gibi bankalar ön plana çıkmaktadır. Bu bankalar ise;

  • 12 – 18 – 24 – 26 aylık kredi vadesi sunabilmektedir,
  • Faiz oranlarını ise 0 ile 0,2 oranına kadar indirebilirler.

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."