Yayınlanma: 28 Oca Per 2016

En iyi Banka Hangisi?

Marka değerlendirme kuruluşu olan Brand Finance ve The Banker Dergisi işbirliğiyle altı senedir yayınlanmakta olan Dünyanın En değerli banka markaları araştırması sonuca ulaştı.
ABD’li lan Wells Fargo, 26 milyar dolarlık marka değerleri ile dünyanın en değerli markası olmayı başarırken, 10 Türk bankası da ilk 500’e giriş yapmayı başardı.
En değerlisi ise Akbank oldu.
Türkiye’nin en değerli bankası ise 2 milyar doları aşmış olan marka değeri ile Akbank oldu. Akbank, dünya sıralamasında 86.sırada olurken, listeye 89. Sıradan girmiş olan İş bankası, Türkiye’nin en değerli ikinci bankası unvanını elde etmeyi başardı.
Akbank, geçmiş olduğumuz senenin verilerine göre, dünyanın en değerli olan 96. bankası unvanını almayı başarırken, 2013 yılında 10 basamak aniden yükselerek, dünyanın en değerli 86. Bankası olmayı başardı. Akbank’ın marka değerini araştırmada, 2 milyar 121 milyon dolar olarak belirlendi.
İş Bankasıysa Türkiye’nin ikinci, dünyanınsa 89. Değerli bankası olmayı başardı. 2 milyar 61 milyon dolarlık marka değerine sahip olan İş Bankası, geçen sene 98.sırada bulunurken, bu sene listede 9 basamak yükseliş yakalamış durumda. Akbank ve İş bankası’nı sırası ile, liste de 110. Sırada Garanti bankası, 135 sırada Yapı kredi, 139 sırada Halkbank, 159. Sırada ise Vakıfbank, 295.sırada Finansbank, 307. Sırada Denizbank, 390. Sırada Teb bankası ve 475. Sırada olan Banka asya izledi. Banka seçmeyin daha çok hangi bankanın faiz oranları uygunsa onlları tercih edin veya bankaların kampanyalarını takip ederek bu sorunlarla boğuşmak zorunda kalmayın.

Yazar Hakkında

BMEditor

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."