Yayınlanma: 1 Ara Pts 2014
Bankalar / Genel | Yazar

En uygun kredi nasıl çekilir?

en uygun kredi 300x181 En uygun kredi nasıl çekilir?Bir bankadan kredi çekerken en uygun krediyi çekmek için bazı bilgilere ve ayrıcalıklara sahip olmalısınız. Bankalar müşteri portföyüne göre bazı müşterilerine ayrıcalıklı krediler vermektedir.

Örneğin Deniz bank ve Ziraat bankası Tarımla uğraşan müşterilerine çiftçi kredisi adı altında ayrıcalıklı ve mevsimsel avantajları ile en uygun kredi çekme imkânını vermektedirler.

En uygun kredi çekmenin en önemli tespiti ile belirlenen yolu ihtiyaca göre sınıflandırılan kredi kategorileridir. Aşağıda bazı kredi isimleri ile avantajlarını inceleyebiliriz.

Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi sıfır araç veya 2. El taşıt kredisi olarak iki sınıfa ayrılmış olup tüm bankalar taşıt almak isteyen müşterilerine düşük faiz oranları ve uygun vadelerle taşıt kredisi vermektedir. Araç almak isteyenlerin gerekli nakit ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi değil de taşıt kredisi çekmeleri oldukça avantajlı ve makuldür. Katılım bankaları ise taşıt kredisi çekme avantajlarında sizler için ürünü satın alıp kar ilave ederek satması ile faizsiz bankacılık adı altında işlem yapmaktadırlar.

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi bankalar tarafından yılın her mevsiminde ve ayında birçok alanda ihtiyaç duyulan ihtiyaçların finansmanının sağlanmasında sunulan ihtiyaç kredisi uygun faiz oranları ve 120 aya varan vadelerle müşterileri kullandırılmaktadır. İhtiyaç kredisi taşıt ve konut kredisine göre daha yüksek faiz oranı olsa da oldukça avantajlıdır.

Konut Kredisi

Konut almak isteyenler için gelişen mort gage kredisi kapsamında diğer kredilere göre çok daha uygun faiz oranları belirlenip evin ekspertiz tarafından hesaplanan değerinin % 75 i oranında ücreti 120 – 240 ay arasında vade imkânı ile bankalar tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Yaz Tatili Kredisi

Mevsimsel bir kredi olan yaz tatili kredisi ile yaz aylarında özellikle tatile çıkmak isteyenlerin nakit ihtiyaçları bankalar tarafından en uygun kredi çekme imkânı ile karşılanmaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi

Ülkemizde 2011 yılında çıkan ve 2014 yılının sonlarına doğru tekrar gündemde olup muhtemelen çıkması beklene bedelli askerlik için 12 – 36 aya kadar uygun miktarlarda bedelli askerlik kredisi çekme imkânı sunulması amacı ile hazırlıklar bankalar tarafından tamamlanmıştır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."