Yayınlanma: 21 Eki Çar 2015
Bankalar | Yazar

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

ESNAF KREDİSİ VEREN BANKALAR

esnaf kredisi 300x169 Esnaf Kredisi Veren BankalarEsnaf Kredisi Veren Bankalar 2015 diye baktığımızda, banka sayısının giderek arttığını görüyoruz. Eskiden birkaç bankanın tekelinde olan esnaf kredisi, gün geçtikçe her bankanın el attığı bir konu oldu. Günümüzde esnaflarla ilgili çalışma, kampanya yapmayan banka neredeyse kalmadı.

KOBİ kredileri de dediğimiz esnaf kredileri, cazip koşul ve kampanyalarla esnafa sunulmaktadır. Her banka kendi içinde yeni yeni kampanyalar yaparak esnafın nakit akış özelliğine göre özel ödeme planları da oluşturmaktadırlar. Eğer esnaf bankaya bu işi bilerek gittiğini gösterirse, bankacı da esnafın koşullarını göz önünde bulundurarak mevcut kampanyalarında, bölge ya da genel müdürlük onayıyla küçük değişiklikler yapmaktadırlar. Faiz oranları değiştirilemese bile, ödeme planları özelleştirilebilmektedir. Kişiye özel ödeme planları şu anda her bankanın yapabileceği bir jesttir.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2015, Halk Bankası, Vakıfbank, İş bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi gibi büyük bankaların yanı sıra, sektörde yeni olan Burgan bank gibi bankalar da esnaf kredisi alanında atılımlar yapmaktadırlar. Her banka düzenlediği kampanyalarla esnafları kredilendirme peşindedir.

KOBİ de dediğimiz küçük esnaflar, krediler konusunda ne kadar bilinçlenirse bankalar da o oranda kendilerini yenileyecektir. Ve rekabet küçük esnafın lehine dönecektir. Bankalar artık büyük kredilere nazaran küçük kredilerin peşindedir. Bu nedenle kredi konusunda hızlı karar vermek yerine iyi bir araştırmayla tüm bankaların şartlarını inceleyerek karar vermek en doğrusudur.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."