Yayınlanma: 2 Mar Çar 2016

Ev Hanımlarına Neden Kredi Verilmiyor?

Bir çok banka ev hanımlarına kredi vermekten çekiniyor ve aynı şekilde bir çok ev hanımı zaman zaman bankaların hizmeti olan kredilere yönelebiliyorlar fakat bankaların istediği şartları yerine getiremeyen ev hanımları ne yazık ki kredi çekemiyorlar. Bankaların istediği şartları yerine getiremiyorsanız maalesef hiç bir bankadan kredi çekemezsiniz bunun için başka bir yol bulmalısınız ve onu denemelisiniz.

Ev hanımlarının düzenli bir geliri olmadığı için ve sigortaları bulunmadığı için hiç bir bankadan kredi çekemiyorlar fakat düzenli bir gelire sahip olsaydınız ve sigortanız bulunsaydı hemen krediniz hızlı bir şekilde size verilecekti fakat diğer bir yol var o da şunlar;

  • Eğer bankalarda yüksek mevduatlı bir birikiminiz veya sermayeniz varsa bankalar size kredi verebilecektir.
  • Eğer herhangi bir yerde eviniz bulunuyorsa ve bu evin kira belgesi bulunuyorsa yine aynı şekilde bankalar size kredi verecektir.

Ev hanımlarının diğer bir deneyeceği yol ise; ”Avrupa birliği tarafından verilen hibe kredileridir.” Evet, Avrupa birliğinin hibe kredilerine başvurarak bu ihtiyaçlarını giderebilirler. Fakat bu krediye de çok fazla talep bulunduğu için ve ev hanımlarıda düşük bütçeli kredi istedikleri için bu kredininde ev hanımlarına çıkma ihtimali hiç yok denecek kadar azdır. Ev hanımlarının kredi çekebilmesi için veya kredi kullanabilmesi için bir sigortası veya gelir belgesinin bulunması gerekmektedir. Eğer bunlar sizde bulunuyorsa hemen kredinizi çekebilirsiniz.

Yazar Hakkında

BMEditor

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."