Yayınlanma: 28 Eki Cum 2016
Genel | Yazar

Findex ile Kredi Notu Öğrenme Teknikleri

findex not Findex ile Kredi Notu Öğrenme TeknikleriTürkiye’ de faaliyet gösteren kamu, özel ve katılım bankalarının büyük çoğunluğunun oluşturduğu bilgi havuzunun kullanılması ile elde edilen kredi puanını findex ile öğrenebilirsiniz. Kredi kayıt bürosu ile faaliyetlerine başlayan Findex, bireysel ve ticari işletmelere ait bilgilere 3. Kişilerin ulaşamayacağı şekilde korumakta ve sadece muhataplarına sunmaktadır.

Findex ile kredi puanınızı öğrenmek için öncelikle üye olmalısınız. https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml adresinden ister ticari isterseniz bireysel üyeliğe başvurabilirsiniz. 5 aşamalı üyelik işlemlerinizde tüm kişisel bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi çalışma bilgilerinizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Aksi halde başarılı üye girişi yapamazsınız. Üyelik işlemleriniz sonrası TC kimlik numarası, şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Giriş öncesi belirttiğiniz cep telefonu numarasını girerek findex kredi notu öğrenme ve detayları işlemlerine bakabilirsiniz.

Findex ana sayfada güncek kredi puanınız yazacaktır. Genellikle 400 – 1600 arasında değişen kredi notu puanınız yüksek olduğu takdirde bankalardan daha düşük krediler kullanabilmeniz mümkündür.

Yine findex ana sayfada bireysel sayfanızda kullanabileceğiniz kredi miktarı limiti, toplam kredi kartı ve kredi borçlarınız ve toplam kredi ve kredi kartı sayınız yer almaktadır. Bu değerlerin ilerleyen günlerde değiştiğini görmek için sağ üst köşede yer alan güncelle butonuna basmanız gerekecektir. Güncelleme işlemi otomatik yapılmayacak olup 7,5 TL karşılığında güncellenmektedir.

Ödeme işlemini findex sayfasında ister kredi kartınızdan isterseniz banka kartınızdan rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bu işleme 1 yıllı üye olduğunuzda 90 TL tutarı ödeyerek her ay kredi puanı, kart borç toplamları, kredi borcu toplamı ve toplam banka işlemleri sayısı gibi spesifik bilgilerinizi öğrenebilir, böylelikle kredi kartı ve kredi değerlerine göre yatırımlarınızı doğru planlayabilirsiniz.

Findex ile yatırımlarınız hakkında risk raporu alabilirsiniz. Banka kredi borçları ve kredi kartı detayları için uyarı hizmetlerine başvurabilir, izleme metodu ile nakit ve borç akışınızı izleyebilirsiniz. Not danışmanınıza danışarak daha iyi bir kredi notuna sahip olmak için yapmanız gerekenleri inceleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Ayrıca findex ile kredi notunuzun geçmişten bugüne tüm değerlerini görebilir, grafik üzerinde harcama ve ödeme tablonuza bakarak yatırımlarınızı ve borçlanmalarınızı planlama şansına sahip olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."