Yayınlanma: 17 Kas Pts 2014
Bankalar | Yazar

Garanti Bankası Avans Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankasi 300x168 Garanti Bankası Avans Hesabı Nasıl Açılır?Günlük veya aylık ödemelerimizi yapabilmek genelde nakit ya da banka kartlarımızda hesap olması halinde mümkün olmaktadır. Kısacası her zaman kartımızda ya da cebimizde para bulundurmamız şarttır.  Bu durumda da ekonomik sıkıntının yanında bir de borçlarımızı ödeme sıkıntısı çekmekteyiz. Bankacılık sisteminde bu tür sıkıntılar düşünülerek insanların yararına olmak üzere avans hesabı açılabilmektedir. Bunu da Garanti Bankası sağlayarak banka üyelerine ayrıcalıklar sunmaktadır. Avans hesabı açarak hesabınızda nakitiniz olmasa bile avans hesabı limitiniz kadar kredi kullanmanız mümkün olmaktadır.

Sizin adınıza tahsis edilen para kartınızı kullanmak suretiyle 7/24 saat kredinizi nakit olarak çekme imkanınız bulunmaktadır. Fatura ödemeleri, havale ve EFT gibi işlemlerinizi rahatlıkla yapmanız mümkündür. Hesabınızda para olmasa bile limitiniz tutarında elektrik, su, doğal gaz ve benzeri fatura ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz. Avans hesabını kullandığınızda sadece kullandığınız günler için faiz ödemesinde bulunursunuz. Ay içerisinde kredi kullanmanız durumunda bir sonraki ay söz konusu kredinin faizi otomatikman hesabınızdan çekilir.

Ay içerisinde yine avans hesabı kullanmanız durumunda faiz ve borç durumunuzu gösterir ekstre adresinize gönderilmektedir. Bunun için de 1,40 TL gibi küçük bir meblağ alınmaktadır. Avans hesabı faiz oranını merak ediyorsanız o da düşük bir faiz oranıdır.01.10.2013 tarihinden itibaren bunun faiz oranı %2,02 olarak belirlenmiştir. Garanti bankasının müşterilerine sunduğu bu ayrıcalıklı hizmetten birçok kişinin faydalanması kendi menfaatlerine olacaktır.

Günümüzde ekonomik sıkıntılar hat safhada iken sıkıntıya girmeden otomatik ödemelerimizi ve buna benzer ödemelerimizi yapabilmemiz çok avantajlı bir fırsattır. Böyle fırsatlar her zaman ele geçmeyeceğinden siz de en yakın Garanti Bankası şubesine uğrayarak hemen kendinize bir avans hesabı açmalısınız. Bunun için de nüfus cüzdanınız ile başvurmanız yeterli olacaktır.

Daha sonra eğer emekli iseniz emekli belgesi, çalışıyor iseniz çalıştığınıza dair bordro veya gelir yazısı, şirket sahibi iseniz vergi levhası ve gelir belgesi gibi belgeler istenecektir. Bunları tedarik etmeniz durumunda tüm işlemlerinizi rahatça gerçekleştirmeniz, yani avans hesabınızı açmanız mümkün olacaktır.  Garanti Bankasının avans hesabını sakın kaçırmayın,yakınlarınıza da duyurun ki onlar da faydalansın.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."