Yayınlanma: 15 Eki Per 2015
Genel | Yazar

Hafta sonu eft yapılır mı?

ELEKTRONİK FON TRANSFERİNDE MERAK EDİLENLER

para transferi 300x214 Hafta sonu eft yapılır mı?Farklı bankalar arası para transferi olarak tanımlanmakta olan elektronik fon transferi kısaca EFT adıyla bilinmektedir. Geçmiş dönemlerde EFT transferi yapabilmek için yalnızca hafta içleri banka işlemleri yapılabilirken; günümüzde gelişen dijital kullanımlar aracılığı ile bu işlem hafta sonları da gerçekleşebilmiş olmaktadır.

Farklı bankalar arası para transferine pek çok sebepten dolayı ihtiyaç duyulabilmektedir. Acil ödenmesi gerekli olan ya da nakit ihtiyaçları esnasında farklı bankalar arası EFT işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu işlem için ise; yalnızca alıcı ismi, alıcı soy ismi, şube kodu ve hesap numarası ya da İBAN numarasının bildirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda; cumartesi pazar hafta sonu eft yapılır mı sorularına verilebilecek yanıt ise; hafta sonları da EFT işlemlerinin kolaylıkla yapılabileceğidir.

Bunlarla birlikte; her bankanın EFT işlemleri amacıyla belirlemiş olduğu farklı ücret tarifeleri bulunmaktadır ve dijital ortam araçları ile yapılan EFT işlemleri genel olarak ayrı banka ücretlendirmesi taşımaktadır. Bunun yanında; cumartesi pazar hafta sonu EFT yapılır mı sorularına verilecek bir diğer yanıt ise; EFT işlemlerini hafta sonları da gerçekleştirilebileceği fakat hafta içi mesai saatleri başlangıcıyla birlikte hesapta görülebileceğidir.

Aynı zamanda; ihtiyaç anında bankalar arası para transferinde önemli bir sağlayıcı olan EFT, hafta sonları gerçekleştirilebilmekte ve hafta içleri hesaplardan alınabilmektedir. Bu bağlamda; zaman kayıpları yaşatmayan EFT işlemleri, ihtiyaç duyulan her an direkt olarak bankalardan yapılabilmektedir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."