Yayınlanma: 21 Ara Pts 2015

Halk Bank EFT ve havale saatleri

HALK BANK EFT VE HAVALE

halkbank 300x200 Halk Bank EFT ve havale saatleriGünümüzde bankalarda para transferi için en çok kullanılan işlemler havale ve EFT’dir. Para transferi her alanda gerekli olmakta. Peki ya kullanacağınız bankanın para transferi için izni olan saatleri biliyor musunuz? Biz bu yazımızda Halk Bank EFT ve havale saatleri konusunu ele alacağız.

Halk Bank da 7/24 saat havale yapılabilmektedir. Fakat EFT saatleri farklılık göstermekte. Peki, havale ve EFT arasındaki fark nedir? Bir bankanın iki şubesi arasında para transferi yapılıyorsa buna havale denir. İki farklı banka arasında para gönderimi yapıyorsanız buna EFT ( Elektronik Fon Transferi) denir. Diğer bankaya aktarmaya çalıştığınız para TCMB’den geçip onaylandıktan sonra transfer edilebilir. Havale de onay gerekmediğinden dolayı günün her saati yapılabilir. EFT ise 08:00-16:30 arasında yapılabilir. İleri tarihli EFT günün her saati yapılabilmektedir.

EFT ve havalenin de belirli ücretleri bulunmaktadır. Düzenli havale ücreti 1 TL iken, hesaptan hesaba yapılan havale20 TL’dir. Hesaptan isme yapılan havaleye 30 TL işlem ücreti alınmaktayken, kasadan hesaba yapılan havale de 30 TL’dir. Kasadan isme yapıldığında ise 40 TL miktarında bir işlem ücreti talep edilmektedir. EFT de ise durum daha farklıdır. Nakit gönderilen EFT 40 TL iken, geç EFT işlem ücreti 15 TL’dir. Hesaptan, Halk Bank’dan gönderilen EFT’ler 35 TL olurken düzenli EFT ücreti 3 TL’dir.

İsme gelen EFT’nin kasadan ödemesi 30 TL’dir. İnternetten ve çağrı merkezinden yapılan havale ve EFT ücretleri daha farklıdır. İnternet şubesinden yapılan havale 0.90 TL iken çağrı merkezi havale ücreti 1.86 TL’dir. EFT’de; internet şubesinden yapılırsa 1.86 TL’dir. İnternet şube ileri tarihli düzenli EFT’de 0.43 TL’dir. Çağrı merkezinden yapılan EFT işlem ücreti 3.76 TL’dir. Çağrı merkezi ileri tarihli düzenli EFT 0.43 TL’dir.  Halk Bank da durum böyle, umarım yardımcı olabilmişizdir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."