Yayınlanma: 28 Kas Cum 2014
Genel | Yazar

Her Alışverişte puan kazanılır mı?

puanlama Her Alışverişte puan kazanılır mı?Bankaların kredi kartlarının limitleri, türleri, alışveriş tutarları veya sıklıkları ne olursa olsun banka kredi kartları alışverişlerinde 1 – 200 TL ye kadar her ay puan kazandırma fırsatlarını müşterilerine sunmaktadırlar.

Banka kredi kartı kullanıcıların farklı puan kazandırma imkânları ile sürekli kartın kullanılmasını ve kullanıldıkça da kazandırmayı hedeflemiştir.

Örneğin Vakıfbank, Akbank, Bank Asya, Ziraat Bank, Halk Bank gibi bankalar müşterilerine yaptıkları her 1000 TL lik alışveriş için 1 – 20 TLE ye kadar puan kazanma şansı vermektedirler. Bu puanların kullanılmasında sınır olmayıp puanlar anında yüklenir ve kullanılınca kadar kredi kartı bakiyesinde bekletilir.

Finans Bank, Akbank, Deniz Bank, Garanti Bank gibi bankalar kredi kartı kullanıcılarına her ay 1000TL lik alışverişleri neticesinde 5 – 20 TL’ ye kadar puan kazanma fırsatı vermektedirler. Ancak genellikle aylık 10 TL ve üzeri puan veren bankaların yıllık kredi kartı aidatları bulunmaktadır.

Card Finans, Bonus, Axess, Asya Card, World Card ve Maximum kredi kartlarının yüzlerce popüler online alışveriş sitelerinde yaptıkları alışverişlerde hem taksit imkânları hem de sürpriz bonus puan imkânları verilmektedir. 500 T’ ye kadar alışverişlerde 50 TL, 1000 TL’ ye kadar alışverişlerde 100 TL gibi tek seferlik yüklü puan kazanma imkânı veren bankalar, puanları alışverişin yapıldığı tarihten bir ay sonra verip 1 haftalık sürede kullanılmasını şart koyarak kazandırmaktadırlar.

Birçok banka kredi kartları akaryakıt ve gıda harcamalarında bazı ekstra puanlar ile kullanıcılarına çeşitli kazançlar sağlamaktadır. Örneğin World cart, bonus cart, card finans, Asya Card, Maximum, Axess gibi sık tercih edilen kredi kartları ile 4 kez akaryakıt alındığında 50 TL puan, gıda alışverişlerinde ilk 100 TL için 5 TL, ikinci 100 TL için 10 TL ve üçüncü 100 TL için 20 TL puan kazandırma gibi farklı ve spesifik kampanyalar ile müşterilerine puanlar kazandırmaktadırlar.

Bankaların güncel kampanyalarını, aylık puan kazandırma imkânlarını ve şartlarını öğrenmek için bankaların web sitesinden, telefon veya internet bankacılığından gerekli bilgileri elde ederek oldukça kazançlı alışverişler yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."