Yayınlanma: 2 Mar Çar 2016

İhtiyaç Kredisinin Masrafları Nasıl Geri Alınır?

Kredilere zaman içerisinde çok fazla paralar ödemiş olabilirsiniz yani dosya masrafı adı altında kredilerinize boştan yere para ödemiş olabilirsiniz fakat bu ödediğiniz ücretlerin hepsini toplu bir şekilde geri alabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? İşte bizde sizlere bu konuda yardımcı olabilmek adına ihtiyaç kredisinin masrafları nasıl geri alınır? bunu paylaşıyoruz!

İhtiyaç Kredisinin Masrafları Nasıl Geri Alınır?

Bankalar hiç bir yasal dayanağı olmadan sizlerden dosya masrafı adı altında kredinize ek masraf uyguluyorlar. Eğer vermiş olduğunuz bu paraları bankalardan geri almak istiyorsanız size ödediğiniz dekontlar yardımcı olacaktır. Eğer elinizde dekontunuz bulunuyorsa işiniz tamam demektir!

Eğer kredi dekontunuz elinizde değilse paranızı hiç bir şekilde geri alamazsınız fakat dekontu kaybetttiyseniz veya çaldırdıysanız bunu bankanıza başvurarak hızlı bir şekilde bir kopyasını çıkartabilirsiniz fakat bunları imzalatmayı unutmayın. Aynı zamanda illa ki bankaya gitmenize gerek yok eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız bu dekontlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Eğer bu dekontlar elinizdeyse bu dekontları bankanıza sunuyorsunuz ve bir dilekçe ile kredinize ödemiş olduğunuz dosya masrafı parasını geri alıyorsunuz veya ilinizde bulunan herhangi bir kaymakamlığa giderek bu parayı dilekçe yoluyla geri almak istediğinizi söylüyorsunuz. Tüketici hakem heyeti de aynı şekilde size yardımcı olabilir. Tüketici hakem heyeti bankanızla aranızda olan bu sorunu inceleyecek ve parayı size kesin olarak geri iade edecektir yani paranızı geri almış olacaksınız.

Yazar Hakkında

BMEditor

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."