Yayınlanma: 30 Eki Paz 2016
ing bank | Yazar

İNG Çocuk Hesabı Nasıl Açılır?

ing cocuk hesabi İNG Çocuk Hesabı Nasıl Açılır?

Bu güne kadar çocuğunuz için bir birikim yapmayı düşünmediniz mi? Eğer düşünmediyseniz geç kalmış sayılmazsınız. İster İNG kredi kartınızdan, ister vadesiz hesabınızdan birikim talimatı vererek İNG turuncu çocuk hesabı açabilir, çocuğunuzun geleceğini güvence altına alabilirsiniz. Böylece talimatınıza paralel biriken paranız çocuğunuzla birlikte büyümekte ve gelecek kaygısı, tahsil masrafları gibi endişelerinizi ortadan kaldırmaktadır.

Ana kucağından oyun evlerine, kreşe, anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite derken bir bakmışsınız ki dershane masrafları, servis ücretleri, kırtasiye masrafları, öğrenci yurt ücreti, cep harçlığı derken dev gibi büyüyen masrafların altından kalkamaz olmuşsunuz. İng çocuk hesabı açtırmak için size en yakın İng bankası şubesine gitmeniz yeterlidir. Şayet çocuğunuzun bankadan daha önce açılmış bir hesabı varsa, kendi kullanıcı kodunuz ve şifrenizle giriş yaparak çocuğunuzun adına hesap açabilirsiniz. İng çocuk hesabı 18 yaşından küçük her çocuk için açtırılabilir. 18 yaşına geldikten sonra da çocuk hesabı normal mevduat hesabına dönüştürülerek hesap kontrolü çocuğunuza geçirilir.

Çocuğunuz adına oluşturulmuş bir kullanıcı kodu olacaktır. Siz çocuğunuz 18 yaşına gelene kadar kendi kodunuz ile giriş yaparak internet ve telefon bankacılığı ile çocuğunuzun turuncu hesabını yönetebilirsiniz. Yine çocuğunuz 18 yaşına geldiğinde bu erişiminiz sonlandırılacak ve çocuğunuz kendi kodu ile internet bankacılığını kullanmaya başlayacaktır. Bu hesapta birikim yapmak için, İng bonus kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan vereceğiniz düzenli birikim talimatı ile birikim yapıp hem de turuncu hesap faizinden yaralanarak, birikiminizin büyümesini sağlayacaksınız. İng çocuk hesabını istediğiniz zaman açabildiğini gibi aynı şekilde istediğiniz zamanda kapatabilirsiniz. Birden fazla çocuğunuz varsa şayet, her bir çocuk için ayrı ayrı turuncu çocuk hesabı açtırılabilirsiniz.

Çocuğunuzun 7’den 27’ye eğitim masrafları hatta ilerleyen yaşlarda nişan, düğün, evlilik gibi masraflarını karşılamak için İng bankasının yüksek faizler ile müşterilerine sunduğu bu fırsatı kaçırmayın. Şimdiden ufak tefek göze görülmeyecek miktarlarda İng çocuk hesabınıza yatırdığınız paralarınız, ileride hiç ummadığınız bir yerde ummadığınız bir anda sizleri rahatlatacaktır. En büyük yatırım anne ve babaların evlatları için yaptığı yatırımdır, bunu hiç unutmamalı ve damlaya damlaya göl olacağı hatırdan çıkarılmamalıdır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."