Yayınlanma: 14 Ara Paz 2014
Genel | Yazar

İnternet bankacılığı ile altın alış ve satış işlemleri

phone banking1 300x201 İnternet bankacılığı ile altın alış ve satış işlemleriİnternet bankacılığı yatırım yapmak için çok avantajlı bir sistemdir. Hızlı ve kolay uygulanabilir teması ile yatırım yapmak için alınan kararlar hemen uygulamaya konulmaktadır. İnternet bankacılığı ile altın ve döviz yatırımları kısa, orta ve uzun vade de istendiği zaman alış ve satış işlemlerinin gerçekleştirilebilir olması nedeniyle sıkça kullanılmaktadır.

İnternet bankacılığından 7/24 saat boyunca dilediğiniz kadar altın alabilir veya satabilirsiniz. Altının iniş ve çıkış grafiklerini sıkı ve dikkatli takip ederek kısa ve orta vade de dahi ciddi karlar elde edebilirsiniz. Bankaların altın alış ve satış işlemlerinden belirledikleri fiyatlar piyasada somut altın alım ve satım fiyatlarına çok yakın bir değerde olmaktadır. Özellikle hafta içi mesai saatleri olan 08.00 – 17.30 arasında altınında somut değişken fiyatları ile birlikte bankalar çok akı değerlerle yatırım yapmak isteyen müşterilerine imkânlar sunmaktadırlar. Ancak mesai saatleri dışında ve hafta sonları altının ani fırlaması ihtimaline karşı bankalar kendilerini garanti altına almak için altın alış fiyatlarını piyasa fiyatının çok altına, altın satış fiyatını da piyasanın üstüne çekmektedir. Örneği kasım ayı içerisinde ortalama 86 lira olan altının gramını hafta sonları ve mesai saatleri dışında bankalar 81’ e alıp 91’ e satarak olası fırlama riskine karşı işletmesini garanti altına almaktadır.

İnternet bankacılığında altın alış ve satış işlemleri öncesinde vadesiz veya vadeli altın hesabı açmanız gerekecektir. Açtığınız vadeli veya vadesiz hesabınıza aldığınız altınları görebilir, değerleri bakabilirsiniz.

Not; Bankalar yastık altında yer alan altınların ekonomiye katma değer sağlaması için yastık altı altın kampanyaları başlatmıştır. Manevi değeri olmayan ve anılarla anlam kazanmayan sadece yatırım amaçlı yaptığınız küçük, büyük veya cumhuriyet altınlarını, burma bilezikleri veya külçe altınlarınızı bankalara götürebilir ve altınınızı gramı kadar internet bankacılığı vadesiz veya vadeli altın hesabınıza eklenmesini sağlayabilirsiniz. Verdiğiniz 100 gram altın banka tarafından alınacak ve hesabınıza 100 gram altın eklenerek hiçbir kesinti ve masraf uygulanmayacaktır. Bu şekilde yatırımlarla da altınlarınızın daha fazla değer kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."