Yayınlanma: 23 Kas Pts 2015
Genel | Yazar

İnternet bankacılığı nedir?

internet bankaciligi2 1024x680 İnternet bankacılığı nedir?

Küresel bazda her geçen gün daha da yaygınlaşan internet kullanımı, bankaları da bu konuda harekete geçirmiş ve şubelerin var olan iş yükünü hafifletmek için internet bankacılığı devreye girmiştir. İnternet erişiminin olduğu her yerde bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmek, çift taraflı bir fayda sağlıyor olmasıyla bilinmektedir.

Birçok insanın sorduğu, “İnternet bankacılığı nedir?” sorusunun cevabı ise oldukça basit şekilde açıklanabiliyor. Söz konusu sistem sayesinde, kişiye verilen müşteri numarası ve şifre ile internet erişiminin bulunduğu her mecradan işlem yapılabiliyor. Ayrıca internet bankacılığı, kurulan üst düzey güvenlik sistemi sayesinde son derece güvenilir ve vakit kaybı yapmadan işlem yapmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır.

Bankalar, internet bankacılığı konusunda müşterilerini teşvik etmek için de çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Örnek olarak; şubeden yapıldığında havale ücreti alınan ödemeler, pek çok bankanın internet şubesi üstünden ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu da müşterilerin ilgisini çekmektedir. Bazı bankalar internet şubesi şifre alma işlemi için şubeden başvuruyu istemektedir. Ancak; bazı bankalar da internet üzerinden ya da telefondan kullanım şifresini müşterisiyle paylaşmaktadır.

Bilgi çağını yaşadığımız bu dönemde “internet bankacılığı ne işe yarar?” sorusuna verilecek en güzel yanıt ise; bankaya gitme zorunluluğu olmadan işlerinizi internet üzerinden gerçekleştirmenizi sağlayan bir mekanizma diyebiliriz. Güvenlik tedbirlerini alarak internetten arzu ettiğimiz işlemleri gerçekleştirmek çok kolay ve kullanışlı olmasıyla vakit kazandırıyor.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."