Yayınlanma: 3 Ara Çar 2014
Genel | Yazar

İnternet bankacılığında döviz alış ve satış işlemleri

internet bankaciligi 300x199 İnternet bankacılığında döviz alış ve satış işlemleriİnternet bankacılığı ile döviz hesabınız olan tüm bankalardan döviz alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler bazen yatırım aracı bazen de Döviz cinsinden EFT veya havale işlemi olarak gerekli bir ekonomik faaliyettir.

Döviz işlemlerinde genellikle hesabı olanların Euro veya Doların düşmesi ile TL hesaplarından Döviz alarak uzun veya kısa vadede Dövizin değer kazanması ile tekrar satış işlemi yapıp para kazanmaları söz konusudur. Gün içerisinde dalgalanan Döviz kurlarına göre bankalarında alış satış işlemlerinde Döviz kurlarını değiştirmesinden dolayı sıkı bir izleme ve takip gerektiren bu yatırımlarda uzun vadede kazanmak oldukça mümkün iken kısa ve orta vade de kazanmak bir z daha araştırma ve şansla orantılıdır.

Bankaların genellikle işlem gören Döviz kurlarının 08.00 – 17.30 arasında piyasaya göre oldukça yakın alış ve satış fiyatları belirlemesi bir avantaj olarak gözükürken mesai saatleri dışında ve hafta sonları bankaların internet bankacılığı döviz alış ve satış işlemlerinden Dolar veya Euro’nun ani dalgalanmalarına karşı güvence olarak kurları çok aşırı miktarda farklı tutması bir dezavantajdır. Bu yüzden internet bankacılığında döviz alış ve satış işlemlerinizi mutlaka hafta içi mesai saatleri içerisinde kur farklarının avantaj yaratacağı oranları yakalama şansını büyük olması sebebi ile yapılmalıdır.

İnternet bankacılığında vadesiz TL hesabınızdan dilediğiniz kadar Dolar veya Euro alabilirsiniz. Aldığınız dolar veya Euro para miktarını ister vadesiz hesapta tutarak kur farkı oluştuğunda kar amaçlı satabilir, isterseniz vadeli döviz hesabı oluşturarak kar payı veya faiz avantajları ile kazanabilirsiniz.

İnternet bankacılığı döviz alış ve satış işlemlerinde mutlaka uzun vadeli düşünmeli ve dövizin Türk parası karşısında değer kaybettiği dönemlerde alış işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Ülkemizde faaliyette olan tüm katılım, özel veya kamu bankalarında internet bankacılığı ile Döviz hesabı alıp bu hesap üzerinden döviz alış satış işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. İnternet bankacılığında döviz alış ve satış yaparken gireceğiniz Euro veya dolar miktarına göre karşısında karşılık gelecek olan TL miktarı yazacak olup sizi detaylı yönlendirmelerle akıllı yatırımlar yapmanız banka sistemi tarafından sağlanmaktadır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Displaying
Have Your Say
  1. Sky dedi ki:

    admin diyor ki:eski yorumlarSAYIN EKREM BEY İSMİM RAMAZAN DEMİR.06.10.1962 DOĞUMLUYUM.01.01.1987 BAĞKUR GİRİŞİM.18 YIL 6 AY 19 GdcN PRİM d6DEDİM.2005 YILI EYLdcL AYINDA ZARAR SEBEBİYLE İŞ YERİ VE ŞİRKET KAPANIŞI YAPTIM.BUGdcN İTİBARİYLE O TARİHTE BAĞKURDAN c7IKARILMIŞIM.YENİ c7IKAN TORBA YASAYLA ŞUAN EN KOLAY NASIL EMEKLİ OLURUM ? YANITLARSANIZ TEŞEKKdcR EDİYORUM.ACELE İVEDİ OLARAK BEKLİYORUM.10.02.1963 doğumlu annem 1977 2.ayın 17si sitgora giriş tarihi 2780 gfcnfc var 3600 gfcnden nasıl emekli yapabilirim 2 e7oe7uğu var 1 tanesi 1980 doğumlu bunu bore7lanarak emekli edebilirmiyiz11.02.1965 doğumluyum bağkur girişim 1991 ne zaman emekli olabilirim.cevap buraya yorum yazmayın ekrem sarısu’nun mailine mesaj atın11.02.1965 dofcumluyum bağkur girişim 1991 ne zaman emekli olabilirim.cevap buraya yorum yazmayın ekrem sarısu’nun mailine mesaj atınbabamın 77de siğorta başlangıcı var 2200 sitgorası var 600 de askerliği var yfczde otuzbeş raporu var yaş 55 ne zaman emekli olur cvb ınızı bekliyomhamza bey Ekrem sarısuya soru soracaksanız yazıdaki maile yazı yazmanız gerekir.Size biz bir cevap yazalım. Babanız 3600 gfcnfc doldurunca emekli olur.Hemen sitgoralı yapın 59 yaşında emekli olur .Unutmayın şart 3600 gfcn .babam 55 yaşında yfczde 35 raporu var 2200 siğortası var 600 askerlik siğorta başlanğıcı 77de ne zaman emekli olur

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."