Yayınlanma: 2 Ara Sal 2014
Genel | Yazar

İnternet bankacılığından kredi ve kredi kartı borcu ödeme

kredi karti borcu odeme 300x199 İnternet bankacılığından kredi ve kredi kartı borcu ödemeGelişen teknoloji, alt yapı ve hızlı likitide sayesinde tüm bankalar müşterilerine internet bankacılığı kullanma ve işlemler yapabilme imkânını sunmuştur. Banka müşterilerinin % 85’ i tüm bankacılık işlemlerinin % 77’ sini internet bankacılığı ile yapmaktadır. Bu yoğun talep ve kullanım ile birlikte bankalar internet bankacılığı temalarını daha kullanabilir hale getirip sıfır işlem ücreti veya daha düşük komisyonla birlikte onlarca farklı işlemi online yaptırarak hem evrak sayısını azaltmış, hem ATM ve banka şube hizmetlerini daha rahat sürdürmüştür.

İnternet bankacılığında kredi ödeme imkânları iki farklı şekilde yapılmaktadır. Eğer başka bir bankadan kredi çekti iseniz internet bankacılığına girerek kredi çektiğiniz bankanın verdiği kredi ıban numarasına her ay düzenli olarak EFT geçebilirsiniz. Dilerseniz ödeme talimatı vererek kredi borcunuz bitinceye kadar her ay hesabınızdan kredi borçlarınız EFT talimatı ile ödenir. İnternet bankacılığı işlemlerinde hesabınızın olduğu bankadan çekeceğiniz tüm kredi türlerini rahatlıkla ödeyebilirsiniz. İnternet bankacılığına şifreniz ve hesap numaranız ile giriş yaptıktan sonra hesaplarım bölümünde krediler kısmına girerek tüm kredilerinizi, toplam borçlarınızı, aylık taksitlerinizi ve taksit tutarlarınızı görebilirsiniz. İster düzenli talimat vererek her ay havale yatırabilir isterseniz internet bankacılığına giriş yaparak kredi taksiti öde butonu ile o ayki kredi borcunuzu seçtiğiniz vadesiz hesaplarınızdan biri ile rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile ister kendi bankanızın isterseniz başka bankanın kredi kartlarının borçlarını ödeyebilirsiniz. Kendi bankanıza ait kredi kartı borcunu internet bankacılığından kredi kartları bölümüne girerek ödemek istediğiniz kartınızı seçip ay sonu fatura borcunuzu ödeyebilirsiniz. Başka bankanın kredi kartı borcunu vadesiz hesaplarınızın birini seçerek gireceğiniz kart numarası ile EFT yaparak ödeme imkânını bulabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı borçlarını öderken ister başka banka kredi kartı isterseniz kendi bankanızın kredi kartı olsun kart numara ve kart sahibinin ismini girerek 2. Şahısların kredi kartı borçlarınızda ödeyebilirsiniz. Bu işlemlerde maaş hesabınızdan işlem yapıyorsanız genellikle ücretsiz işlem yapılırken farklı bir vadesiz hesabınızdan işlem yaparsanız 1 – 3 TL arasında işlem ücreti alınmaktadır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."