Yayınlanma: 16 Kas Pts 2015
Genel | Yazar

İnternetten kredi kartı ile alışveriş

internet üzerinden kredi kartı kullanımı nasıl olmalıdır?

internetten alisveris 300x169 İnternetten kredi kartı ile alışverişİnternet üzerinden son yıllarda alışveriş yapma alışkanlığı giderek artıyor. Ama sanal ortamda kredi hesaplarının ele geçirilme sorunu ortaya çıktığından beri bu konuda çeşitli adımlar atıldı. İnternet alışveriş mağazaları bankalar ile birlikte ortak bir sistem kurarak kredi kartı ile güvenli alışveriş yapmak için gerekli koşulları oluşturdular.

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde secure diye bir sistem var. Ödeme kısmının en altında secure ile öde seçeneğini görürsünüz. Ödeme esnasında bu seçeneği tıklıyorsunuz ve kredi kartınıza kaydını cep telefonuna bir güvenlik şifresi geliyor. Şifreyi bu kısma yazdıktan sonra hiçbir sorun ile karşılaşmadan güvenle ödeyebiliyorsunuz.

Bazı sitelerde kredi kartlarını da kayıt ettirip kredi kartı ile güvenli alışveriş yapmak için farklı bir yol deneyebiliyorsunuz. Bu seçenekte her ödeme yaptığınızda kredi kartı bilgilerinizi yazmanıza gerek kalmıyor. Alışveriş sitesi de güvenilir ise sizin bilgilerinizi onlar koruyor. Sizin oradaki bilgileriniz ele geçirilse bile kayıt olan kredi kartı ile yapılan alışverişlerin hemen ardından size bilgi mesajı geliyor.

Eğer sizin bu alışverişten haberiniz yoksa iptal yazarak bankayı ve siteyi bilgilendiriyorsunuz. Bundan sonra site hemen alışverişi iptal ediyor ve bankada kredi kartınıza bloke koyuyor. Bu durumda sizin kredi kartınız ile bir süre işlem yapılamıyor. Sizlerde bilgisayar kullanırken böyle durumlar ile karşılaşmamak adına bilmediğiniz bir yerden karşınıza çıkan dosyayı bilgisayarınıza asla indirmemelisiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."