Yayınlanma: 23 Eki Cum 2015
Genel | Yazar

İş Bankası iban sorgulama

isbankasi 300x220 İş Bankası iban sorgulamaIBAN bankalardaki mevcut müşteri hesaplarının yerine kullanılacak olan para transferlerinin hızlı ve az maliyetle gerçekleştirilmesi amacıyla belirli bir standarda göre oluşturulan uluslar arası banka hesap numarasıdır. İş Bankası İban Sorgulama 01.01.2010 tarihinden itibaren kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Merkez Bankası’nın yeni düzenlemesiyle, tüm bankalardaki hesap numaraları IBAN’ a dönüşecek ve müşteriler yurtiçinde yapacakları bütün para transferlerinde IBAN’ ı kullanacaklar. Yurt dışı ve yurt içi para transferlerinde hesap numarası yerine IBAN ‘ ı göndericiye bildirmek gerekiyor.

Mevcut hesap numaraları yerine kullanılacak olan IBAN hesabın bulunduğu banka şubesi veya internet şubesi hesabı olan kullanıcılar ad ve şifreleriyle sistemden IBAN numaralarını görebilecekler. İnternet şubesi hesabı olmayan müşteriler IBAN numaralarını öğrenmek için müşteri hizmetleri veya telefon bankacılığı numaralarını arayarak IBAN numaralarını öğrenebilirler. Yeni düzenlemeyi göz önüne alarak, müşteri mevcut hesap bilgilerini internet üzerinden girerek IBAN öğrenmelerini sağlayacak araçları web sitemize koyduk.

İş Bankası İban Sorgulama ana sayfa üzerinden hesap numaranıza ait IBANI, hesap numaranız, şube kodunuz ve hesap tipi bilgilerinizi kullanarak öğrenebilirsiniz. Son olarak IBAN kodunuzun doğruluğunu Türkiye Bankalar Birliği’nin hazırlamış olduğu formu kullanarak öğrenebilirsiniz. IBAN bilginiz doğruluğu için mutlaka siteyi ziyaret edin. Ayrıca IBAN numarası kart üzerinde yer almaz. Banka müşterilerine verilen kredi kartı veya banka kartı üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi, isim soy isim gibi bilgiler bulunur.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."