Yayınlanma: 22 May Pts 2017
Bankalar | Yazar

İşsizim Kredi Alabilmem mümkün mü?

isiz kisilere kredi İşsizim Kredi Alabilmem mümkün mü?İlk olarak şunu koyu renkli bir şekilde belirtmemizde fayda var. Banka sistemi kendini güvence altına almadan para vermez. 

Bilindiği gibi banka kredi vermek için ilk olarak genelde kredi kullanmak isteyen tüketiciden maaş bordrosunu talep etmektedir. Tabi bu döngüye bakıldığında banka size kredi vermeyecek gibi görünmektedir. Fakat belirli bir garantiyi sağladıktan sonra bazı esnek durumlar da söz konusudur.

Bu durumda Öğrenciler, emekliler, ev hanımları veya Çalışmayan tüm erkek veya bayanlar kredi alabilir mi anlamına geliyor?

Banka sistemi sürekli değişiklik göstererek kendini duruma göre günceller ve yeniler. Bankalar farklı yöntemler ile çalışmayan kişilere de kredi kullandırabiliyor.

  • Pek çok banka artık kredi için aktif çalıştığınızı gösteren bir belge istememektedir.
  • Ev hanımı ve çalışmıyorsanız eşinizin maaşını bankaya gösterebilir ve kredi kullanma şansını elde edebilirsiniz,
  • Kredi notunuz yüksek ise krediniz direk onaylanabiliyor,
  • Sadece bankaya bir güvence sunmanız karşılığında kredinizi alabilme şansına sahipsiniz.

Peki çalışmayan kişilere hangi bankalar kredi veriyor?

Çalışmayan kişilere kolaylık sağlayarak uygun faiz oranlarında kredi veren bankalar arasında aslında en çok tercih edilen banka Garanti Bankasıdır. Akabinde Akbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Yapı Kredi Bankası, Citi Bank, Odeo Bank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Halk bank, Vakıfbank ve Şeker bankası yer almaktadır.

Bankaların şubelerine giderek kendinizi iyi ifade edebilmeniz durumunda şube çalışanı size yardımcı olmaya çalışacaktır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."