Yayınlanma: 19 Eki Pts 2015

KOBİ kredisi veren bankalar

POTANSİYEL KREDİ GÜCÜ

kobi KOBİ kredisi veren bankalarKOBİ kredisi genel olarak, işletmenin para bütünlüğünü korumak ve desteğini sağlamak açısından faizli olarak geri ödemesi olan bir kredi türüdür. KOBİ kredileri, işletmelerin finansman amacı için kullanılmaktadır. Kişisel harcamalar için kullanılması uygun bir durum değildir. KOBİ’ler genellikle, yeni ürün alımı için, iş yerini taşıma, işi yenileme, ihalelere katılma, büyüme ve lojistik talepleri açısından bankalara kredi alımı için başvuru yapmaktadır.

KOBİ kredileri, nakdi krediler ve gayri nakdi krediler olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Nakdi krediler; kısa vade de anlık para ihtiyacını karşılamak amacıyla nakit olarak verilen kredi türüdür. Küçük işletmeler tarafından en çok tercih edileni nakdi kredi alımlarıdır. Gayri nakdi krediler ise; döviz ya da Türk lirası olarak yüklü olarak mal alımlarında, bayilik gibi başvurularda ya da ihaleye katılma gibi durumlarda tercih edilen kredi türüdür.

KOBİ kredisi veren bankalar 2015 yılında tam gaz kredi vermeye hazır durumdalar. Bunlar; TEB, Finansbank, Denizbank, Yapıkredi, Garanti, İş bankası Halkbank, Akbank, İNG bank, Ziraat bankası gibi bankalar KOBİ kredisi vermektedir.

KOBİ kredisi veren bankalar 2015 yılında örneğin; TEB bankası KOBİ kredisi olarak KOSGEB’e destekli krediler vermektedir. Finansbank, nakdi kredi, gayri nakdi kredi ve tarım kredisi vermektedir. Denizbank ise; taksitli ticari kredi, kredili mevduat hesapları, işyeri ve taşıt kredisi adı altında kredi vermektedir. Potansiyel kredini gücü buradan gelmektedir

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."