Yayınlanma: 17 Tem Paz 2016
Genel | Yazar

Kredi Alabilmek İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

para cuzdani Kredi Alabilmek İçin Hangi Belgeler Gereklidir?Bankaların çeşitli fırsatlarla sundukları krediler, ülkemizde son yıllarda insanların tutunacak tek dalı olma yolunda ilerliyor. Geleceğe yatırım yapma, acil ihtiyarı gidermek gibi nedenlerden alınan bu kredileri almak için bazı belgeler gereklidir. Belgeler, kredin türüne göre farklılık göstermektedir.

İhtiyaç kredisi almak için gerekli belgeler

Bu kredi türü acil ihtiyaç için açılan ve insanların ihtiyaçlarını giderebilmek için açılmıştır. Bu krediyi alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti nüfuz cüzdanı, İkametgah belgesi, Bir yerden sabit maaş aldığınızı kanıtlayan belgeler gereklidir. Gelir belgelerinin istenmesinin amacı, alacağınız krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizdendir.

Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Bu kredi türü, ülkemizde tüm insanların ortak sorunu haline gelmiş olan ev kiralarından insanları kurtarmak için açılmış bir kredi türüdür. Bankaların bu kredi için istedikleri belgeler; Türkiye Cumhuriyeti Nüfuz cüzdanı, 18 yaşını doldurmuş herkesten ayrıca gelir belgeleri de istenmektedir. Konut kredisi alabilmek için öncelikle evi satın almanız ve tapusunu bankaya götürmeniz gerekmektedir. Ayrıca bazı bankalar kefil istemektedir.

Taşıt Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Günümüzde bir lüks olmaktan çıkmış, ihtiyaç haline gelmiş olan otomobillerin insanlar tarafından kolayca alınabilmesi için çıkarılan kredi türüdür. Bu kredi türünü alabilmek için; Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ( Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ve 3 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafınızla birlikte ), 18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi olmak, ikametgâh belgesi

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."