Yayınlanma: 28 Tem Per 2016
Genel | Yazar

Kredi kartı 2 ay ödenmezse ne olur?

kredi karti odeme suresi Kredi kartı 2 ay ödenmezse ne olur?Ülkemizde izni olan özel yada kamu bankalarına ait kredi kartlarından birisine sahip iseniz ve kullanıyorsanız 30 günlük süre sonunda hesap kesimi yapılır.  Hesap kesimi sonrasında 9 gün ödeme süreniz olur yani kredi kartı kullanım döngüsü toplamda 39 günlük olarak işler.

Bankaların belirlediği asgari tutar ödemelerini yapmanız gerekir. Fakat ödeyemediğiniz durumlar da olabilir. Bu durumlarda banka sizi kısa mesaj yoluyla uyarır fakat kartınızda limitiniz var ise kullanmaya devam edebilirsiniz.

2.dönem sonunda toplam kart borcunuzun 1.dönem tutarı ile birlikte hesap ekstrenizde yer alacaktır. 2.dönem sonrasında 9 günlük ödeme süresine sahip olursunuz fakat artık kartınız kullanıma kapalıdır yani kullanamazsınız. Ödeme yaptığınız anda kartınız kullanıma açılacaktır.

Peki Kredi kartındaki dönem borçları kaç gün ödenmezse avukatlık oluruz gibi sorular ile karşılaşıyoruz bu sorunuzun cevabı ise 3.dönemdir. Yani üst üste 3 dönem kredi kartı borcunuzu ödeyemez iseniz sizin için artık idari takip süreci başlayacaktır. Bankadan aranacaksınız ve 7 günlük bir ödeme süresine sahip olacaksınız.

Geçen 7 gün ödeme yapılmaz ise artık sadece bankanın Avukatı ile muhatap olabilirsiniz. Bankayla herhangi bir işiniz kalmaz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."