Yayınlanma: 23 Eki Cum 2015
Genel | Yazar

Kredi kartı aidatlarını nasıl geri alabilirim

GEÇMİŞ YILLARA AİT AİDATLARINIZI GERİ ALABİLECEKSİNİZ

kredi karti 300x300 Kredi kartı aidatlarını nasıl geri alabilirimGeçen yıl yasalaşmış olarak yürürlüğe girmiş bulunan ve meclis tarafından da onaylanmış olan bir sorun sonunda kanunla temellendirilip bir sürü kredi mağdurları olarak nitelendirilen kullanıcıların yüzünü güldürmüş bulunmaktadır.

Geçmiş yıllara ait aidatların tekrar alınabilinmesi son derece mümkün bir hale gelmiş bulunarak bu durumun önüne geçilmiş bir biçime dönüşmüş olunması ile birçok kişi bankalara kuyruklar oluşturmaya başlamış bulunmaktadır. Ancak bankalarda kuyruk beklemeksizin öncelikle bu makalenin okunmasının ardından bankaların ikinci adım olabilmesi son derece mantıki bir tutum olarak karşımızda durmaktadır.

Bankaları Denetleme Kurulu’nun çalışmalarını başlatmış olarak gündeme gelen ve bunun hemen ardından da yasalaşarak gerçeğe dönüştürülmüş olunan Bankacılık Kanunu çerçevesinde de geçen hükme göre kredi işlemlerinde yapılan ihtilaflar sonucunda banka kişiye mağdur sıfatıyla ödenek vermek zorundadır. İşte yapılan istatistiksel gelişmeler neticesinde böyle bir durum ortaya konularak bu durumun yeniden kişilere ödenmesi için çalışmalar başlatılarak kredi kartı aidatlarını nasıl geri alabilirim diye soran kişilere yönelik bilgilerin sunulması amaçlanmış bulunmaktadır.

Size ait vatandaşlık numaranız ile yapılacak işlemler sonucunda hesabınızın bulunduğu ilgili bankaya dilekçe yazmış olduğunuz durumda sizlere en geç 20 gün işleminde dönüş yapılarak sizlerin geçmiş yıllara ait ödeneklerinizi temin ederek elde etmeniz mümkün hale gelmiş olacaktır. Ayrıca yine kredi kartı aidatlarını nasıl geri alabilirim sorusunda hesabınıza girildiğinde hesap özeti ve ödeme makbuzları kısmındaki açıklıklar neticesinde sizlere birtakım oranlarda ödemeler yapılacaktır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."