Yayınlanma: 26 Şub Paz 2017

Kredi Kartı Asgari Ödeme Nedir?

kredi kartlarr 1024x768 Kredi Kartı Asgari Ödeme Nedir?Kredi kartları banka tüketicilerinin sadık bir dostu olarak görülen ve günümüz ekonomi koşullarında “sadece asgari tutarını yatırsam yeter” diye düşünceye sahip kişilerce kulağa oldukça hoş gelen bir kavram gibi görülebilmektedir.

Yukarıdaki parantez içinde belirttiğimiz gibi düşünenlerden iseniz şu var ki Bankaların en sevdiği müşteri tipi kategorisinin içerisinde yer alıyorsunuz. Çünkü bankaların verdiği hizmetler arasında en çok faiz ve gelir elde ettikleri yöntem asgari tutarı ödeyen kullanıcılardan aldıkları faiz ve hizmet bedellerinden oluşmaktadır.

Kredi kartınızın asgari ödeme tutarı ise oluşmuş dönem borcunuzun son ödeme tarihine kadar ödemeniz zorunlu olan kısımdır. Kredi kartının sahibi kanunen bu ödemeyi bankaya yapmak zorundadır. Şayet bir kaç ay ödemeyim düşüncesi var ise banka size bir kaç ay sonra ulaşır bu konuda merakınız ve tereddütünüz olmasın.

Şu durumu aklınızın bir kısmına yazın: Kredi kartlarını zamanında ödememe, geciktirme veya hiç ödememe gibi durumlarda uygulanabilecek en yüksek faiz ve gecikme zammı ile birlikte mislinin misliyle banka sizden ödemeyi tahsil eder. Hiç bir banka alacağını bırakmaz.

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."