Yayınlanma: 16 Eki Per 2014

Kredi Kartı Başvurusu

kredi karti basvurusu 300x225 Kredi Kartı BaşvurusuKredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde insanların birçoğunda en az 1 adet ve daha fazla kredi kartı bulunmakta olup bu sayısının 100 milyona yakın olduğu belirtilmektedir. Kredi kartına sahip olmak için genellikle küçük bir gelirinizin olması yeterli olmaktadır. Asgari ücretten başlayıp daha yüksek gelirlere çıkıldıkça kredi kartı sayısı ve kredi kartı limiti artmaktadır. Düzenli geliri olanlarla beraber, üniversite öğrencileri de bazı öğrencilere özel kredi kartlarına sahip olmaktadır. Öğrencilerin aylık belli bir ekonomik yaşayış sürdükleri için bu alanda da bankalar kredi kartı kullandırma seçenekleri ile öğrencilere kolaylık sağlamaktadırlar.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvuruları Akbank, Bank Asya, Finansbank, Vakıfbank, TEB, Katılım Bankaları, Denizbank, Yapı Kredi, Halkbank, Ziraat Bankası ve İş Bankası gibi tüm özel ve kamu bankalarında dilerseniz herhangi bir banka şubesine giderek, dilerseniz, internet üzerinden veya telefonla müşteri temsilcilerini arayarak başvurabilirsiniz. Başvurularınızın değerlendirilmesi sonucunda kredi kartı almaya hak kazandı iseniz, sizlerden istenen bazı evrakları ve belgeleri banka şubesine götürerek başvurunuzu sonlandırabilirsiniz. Belgelerin teslimi sonrası 15 gün içerisinde Banka Kredi Kartınız kişisel adresinizi posta veya kargo yoluyla gelebileceği gibi sizler başvurduğunuz şubeden de isteğinize göre alabileceksiniz.

Kredi Kartı Limitlerini Kim Belirler?

Kredi kartı limitleri ve kullanacağınız kredi kartı adediniz bankalar belirlemektedir. Bankalar aylık düzenli ve belgeleyebildiğiniz gelirinize göre sizlere kullanabileceğiniz bir kredi kartı limiti belirleyecektir. Belirlenen ücret ile bir kredi kartı alabileceğiniz gibi belirlenen ücreti aşmayacak şekilde 3 kredi kartına da sahip olabilirsiniz. Ancak kredi kartı sayınız ne olursa olsun Bankaların belirlediği toplam kredi limitiniz aşılmamaktadır. Düzenli ödeme, gelirleriniz sürekli artışı sonrası limit artırma taleplerini internetten veya telefon bankacılığından yapabilme şansınız bulunmakta olup, gerekli incelemeler sonrası limit talebiniz olumlu veya olumsuz sonuçlanmaktadır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."