Yayınlanma: 5 Oca Sal 2016
Genel | Yazar

Kredi kartı borç taksitlendirme hakkında

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Olyor? Bankalara olan borç Taksitlendirme Hakkında Her şey!

Kredi kartı borç taksitlendirme yasası neler içeriyor?

mahkeme 300x192 Kredi kartı borç taksitlendirme hakkında

Kredi kartı dediğimizde pek çok kişinin aklına ne yazık ki borçları aklına geliyor. Belirli bir kısım için geçerli olan özgürlük kavramı ülkemizin yaşam koşullarında pek çok kişinin de esareti olabiliyor. Aslında kartları doğru kullanabildiğimizde bize oldukça faydası olabilmektedir. Konun aslı kredi kartı borç taksitlendirme nasıl oluyor ve nasıl yapılıyor? Az bir çoğunluğun ize “kredi kartı borçları ödenmezse ne olur” sorusuna da bir yanıt bulmaya çalışıcağız.

Kredi kart borç yasası oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli güncellenen bir yasadır. Bankaların borç taksitlendirme işlemleri her bankanın kendine özgü bir işlemidir.

BORÇLAR İÇİN ALINAN EK SÜRE SONUNDA BORÇLAR ÖDENMEZSE NE OLUR?

Borçlarınız için bir idari takip başlamış ise size ulaşan yetkililer ile bir uzlaşma ve tekrar yapılandırma talebinde bulunmalısınız. Tabi böyle bir durumda ödeme gücünüzü değerlendirerek uygulamalısınız aksi taktirde tamamen hukuki bir süreç başlar.

YAPILANDIRMA BORÇLARI ÖDENMEZSE NE OLUR?

Bu durumda artık T.C. Merkez bankasının kara listesine dahil oldunuz demektir. Maaşınızın bir kısmına el konulması ve icra takibi başlatılması söz konusudur.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."