Yayınlanma: 7 Mar Sal 2017
Genel | Yazar

Kredi kartı borcu ödeme yolları?

kart borc kapatmak Kredi kartı borcu ödeme yolları?Günümüz ekonomik koşulları sebebi ile artık kredi kartı borçları tüketicilerin en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Ülkemizde kart kullanım oranı bir hayli fazla ve aktiftir.

Tüketicilerin bankalardan aldığı kartları yanlış kullanım sonucu borçlar birikerek büyümektedir. Bir hatırlatma yapalım bilindiği gibi bankalar kredi kartı müşterilerinden en çok kart borcunu geciktirenleri sever.

Bankaya olan kart borcunuzun asgari ödemesini yaptığınız halde oldukça yüksek faizlerle her ay artmaktadır ve hemen hemen bütün kredi kartı kullanan tüketiciler bu faiz oranlarını bilmemektedirler. Kartınızı artık ödeyemeyecek duruma düşürdüyseniz kredi kartı borç taksitlendirme sistemlerini denemenizde fayda var.

Pek çok maaşlı çalışan ay içerisinde yaptığı harcamaları ay sonu öderim mantığı ile hareket edebiliyor fakat ay sonunda maaştan pek bir şey kalmadığından kart ödemelerinde zorlanıyor.

Peki en mantıklı olarak kredi kartı borcumu nasıl kapatabilirim?

  • Bankanıza kart borcunuz için yapılandırma isteğinde bulunun borcunuzun tutarına göre 9 ile 24 ay vadeli ve sabit faizli bir borcunuz olur. Bu durumda her ay fazla ödeme yapmak durumunda kalmazsınız,
  • Yukarıdaki işlemi Bir başka bankaya giderek borç transferi adı altında da yapabilirsiniz bu durumda daha az faiz uygulayabilirsiniz,
  • İhtiyaç kredisi kullanıp ödemeniz mümkün.

Şu bir gerçek ki hayatınızda nakit kullanımını kesinlikle oldukça önemlidir. Yanlış Kredi kartı kullanımı olmayan paranızı harcamanız olarak görülmektedir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."