Yayınlanma: 27 Eki Sal 2015
Genel | Yazar

Kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi?

yurt disi 300x169 Kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi?Çeşitli bankalara kredi kartı borcu olanlar zaman zaman yurtdışına çıkmakta zorluk çekiyorlar. bu tür durumlarda eğer kişi hakkında icra kararı çıkarılmış ise kolay kolay vize alınamaz. Vize alınsa bile havalimanında polis ve vize görevlisi onay vermez. Kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi? bunun için yapmanız gereken eğer borcunuz artık avukatlık olmuş ise mutlaka avukata bir şekilde ulaşıp borcunuz ile ilgili yapılandırma talep etmektedir. Eğer yapılandırmazsanız ve ya avukatla anlaşamazsanız yurtdışına çıkma şansınız yoktur.

Borcu avukatlık olmamış ve ya icra mahkemesinde dosyası olmayanlar için kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi? bu tür kişiler hiçbir zorluk yaşamadan yurtdışına çıkabilirler. Ama döndüklerinde aksi bir durum ile karşılaşmamak için öncesinden borçları ile ilgili bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bankalar bu konuda size gerekli bilgileri vermektedir. Vize almaya gittiğiniz konsoloslukta böyle bir durum ile karşılaşmayabilirsiniz.

Genelde böyle durumlar havalimanında pasaport kontrolünde çıkar ve kişi polis tarafından tutuklanabilir. Bu yüzden genellikle kredi kartı borcu olanların güvelikleri açısından yurtdışına çıkmaması daha iyidir. Bu borçları yapılandırıp, düzenleme yaptıktan sonra devam etmeleri ve yurtdışına çıkmaları daha doğrudur. Bazı ülkelerde zaten banka hesap bilgiler istediği için, kredi kartını borcunu görüp vize de vermeyebilir. Genelde shengen ülkeleri bu belgeyi istediklerinden dolayı borcu olanlara kolay kolay vize vermemektedir.

KREDİ BORCU OLANLARIN VİZE İŞLEMLERİ

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."