Yayınlanma: 26 Tem Paz 2015

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması

kredi kartlari2 300x200 Kredi Kartı Borcu YapılandırmasıKredi Kartı Borcu Yapılandırması

Bankalar kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşterilerine 61. Günden sonra idari takip sürecini başlatmaktadırlar. 91. Günden sonra ise yasal takip başlamakta ve halk arasında ‘’ kredi kartı patladı ‘’ durumu ortaya çıkmakta, kredi kartı borçları bankalar tarafından icra ve haciz yolu ile tahsil edilmektedir. Bu yüzden ödeyemediğiniz banka kredi kartı borçlarınızı bankanız ile görüşerek yapılandırabilirsiniz.

Yapılandırma aşamasında banka şubelerinden birine yaptığınız başvurunuz sonrası, toplam borcunuz üzerine vadesine göre eklenecek faiz miktarı ile 3, 6, 9 veya 12 aya bölünerek tahsil edilmektedir. Bankaların uyguladıkları vade faizleri kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz normal aylara göre daha düşük olacağı için avantajlıdır.

Peki, kredi kartı borçlarımı yapılandırdıktan sonra kredi kartımı kullanabilir miyim?

Kredi kartı borçlarınızı yapılandırdıktan sonra kredi kartınız kullanıma kapatılmış olacaktır. Ancak vadesinde ödenen kredi kartı yapılandırma taksitleri sonrası kredi kartı borcunuz bittikten sonra isteğe bağlı olarak kartınız tekrar kullanıma açılacaktır.

Kredi kartı borçlarımı hangi hallerde yapılandırabilirim?

Kredi kartı borçlarınızı yapılandırmak için bir kriter yoktur. Ödeyemediğiniz her durumda yapılandırabilirsiniz. İster bir aylık isterseniz 2 aylık ödeyemem durumunda yapılandırabileceğiniz gibi idari ve yasal takip sürecinde ve sonrasında da yapılandıra bilirsiniz.

Kredi kartı borçlarının yapılandırmanın avantajları

  • Kredi kartınız yapılandırma sürecinde kullanıma kapalı olacağı için yeniden borç yapma girişimleriniz olmayacaktır.
  • Kredi kartı borçlarınızı ödeyemedikçe her ay yüksek faizlerle borcunuz % 5 – % 10 arasında artmaktadır. Oysa kredi kartı borcu yapılandırması ile 3 – 12 ay arasında yapılacak vadelerde sadece % 3 – % 4 arasında faiz oranı işlemekte ve dönem sonu daha az ödeme yapmaktasınız.
  • Kredi kartınızı yapılandırırken kullanacağınız 12 aya kadar olan vadelerle, bütçenizi sarsmayacak şekilde küçük meblağlarla kredi kartı borçlarınızı kapatabileceksiniz.
  • Kredi kartı ödemeleri her gecikmesi ile banka kredi puanlarınızı düşürecektir. Oysa yapılandırma süreci sonrasında kredi kartı borcu yapılandırma taksitlerini düzenli ödediğinizde banka kredi puanlarınız yükselecektir. Böylelikle daha kolay kredi kullanabilecek ve daha düşük faiz ve uzun vade imkânları elde edebileceksiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Displaying
Have Your Say
  1. Wasi dedi ki:

    8-1-1979 sigortalıyım prim gfcn sayım 3495 gf6rfcnfcyor.s.arabistanda iki yıl e7alışmışlığım var oraya şahıs değil delevt vizesi alarak ve delevt işe7isi olarak gittim sf6zleşmem hala duruyor pasaportum yok bu iki yılı nasıl alabilirim. ayrıca tfcrkiyede e7alışmış olduğum 1987 ve 1989 arasındaki primlerim başka bir şahısda gf6rfcnfcyor ssk daha sonra sgk ya dfczeltilmesi ie7in dileke7e verdiğim halde hie7bir sonuş alamadım bu arkadaş benim prim gfcnlerimden yararlanarak emekli olabilirmi yada bu prim gfcnlerimi ben nasıl alabilirim. şunuda belirtmekte yarar var benim bu iki yıllık primim sgk da normal T.C. KİMLİK NO İLE c7IKMIYOR ana adı baba adı doğum yeri doğum tarihi ile sorgulandığında e7ıkıyor.tşk ederim.

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."