Yayınlanma: 30 Eyl Çar 2015
Genel | Yazar

Kredi Kartı İle Bonus Kazanmak

bonus kazanmak 300x233 Kredi Kartı İle Bonus KazanmakKredi kartını doğru kullanmanın günümüzde onlarca farklı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlilerinden birisi de bonus kazanma fırsatı ile harcadıkça kazandıran bir sistemdir. Bonus kazanmanın bir farklı yolları avantajları ve uygulamaları bulunmaktadır.

Her kredi kartında aylık harcamalara göre belirli miktarda bonus kazanma fırsatı sunulmaktadır. World Kart aylık 1000 TL alışveriş için kredi kartı kullanıcıların 20 TL bonus puan vermektedir. Ayrıca World Platinium Kredi Kartının her 1000 TL’ lik harcamalarında 50 TL bonus kazandırmaktadır. Bu sistem ayrıca Maximum, Axess, Paraf, Bonus, Advantage, Asya Card gibi diğer kredi kartları içinde geçerlidir. Bu kazanılan bonus puanların harcama sınırı olmayıp kredi kartına eklenmekte ve kredi kartı kullanıcıların dilediği zaman harcama şansına sahip olunması olanağı sunulmaktadır.

Kredi karı ile yapılan bazı alışverişlerde özel bonuslar verilmektedir. Özellikle sanal mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde yapılan kampanyalarda her 500 TL’ lik alışveriş için 50 TL, her 1000 TL’ lik alışveriş için 100 – 111 TL gibi farklı kampanyalar ile kredi kartı kullanıcılarına harcadıkça kazandıran bir sistem ön görülmüştür. Kazanılan kredi kartı bonusları alışverişten 1 hafta sonra eklenmekte ve kredi kartı kullanıcıları tarafından 1 gün içinde harcanması istenmektedir.

Kredi kartı tartışmasız hayatın içinde olan ve Ülkemizde sayısı 50 milyonu bulan bir gerçektir. Bir zorunluluk haline gelen kredi kartının kullanılması bu kadar gerekli ise en doğru hamle kullandıkça bonus kazandıran kartları kullanmak ve özel kampanyaları takip ederek maliyetleri düşürmek olacaktır. Kredi kartı kampanyalarını çok iyi takip etmeli verilen bonus yüzdelerine göre kullanılacak kartların türü, kart avantajları ve kart limitleri belirlenmelidir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."