Yayınlanma: 23 Eyl Çar 2015
Genel | Yazar

Kredi Kartı İle ÖSYM Sınav Ücreti Ödeme

osym 300x187 Kredi Kartı İle ÖSYM Sınav Ücreti ÖdemeÜlkemizde tüm sınav sistemini kontrol eden ve Yılda yüzlerce sınav yapan ÖSYM, ilköğretimden Liseye, Üniversiteden Doktoraya kadar çeşitli alanlarda seviye tespit, sıralama ve kazanma sınavları yapmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan LYS, KPSS, DGS, TUS, gibi öğrencileri seçme ve yerleştirme sınavlarının yanı sıra İSG gibi bazı kurumların sınavlarını da hizmet alımları ile yapmaktadır.

Bu kadar çok sınavın varlığı ile her yıl 10 milyona yakın kişinin ÖSYM tarafından yapılan sınavlara başvurduğu ve bu sınavlar için ödeme yaptığını söylemeliyiz. Genellikle 50 – 140 TL arasında değişen sınav ücretleri 2014 yılına kadar bankalar aracılığı ile yapılmaktadır. Özellikle 2008 yılına kadar bankalarda sıra bekleme gibi problemlerin olduğu sınav ücreti yatırma sorunu internet bankacılığı ile biraz olsun hafiflemiş ve daha kolay ve hızlı hale gelmiştir.

ÖSYM tarafından uygulanan ve 2014 yılından yürürlüğe giren sistem ile artık sınav ücretlerini kredi kartı ile ödemek çok daha kolaydır. https://odeme.osym.gov.tr/ adresine giriş yaparak Kredi kartı ile ÖSYM sınav ücreti ödeme ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Sayfaya girdiğinizde başvuru yaptığınız sınava dair ücret ortaya çıkacaktır. Eğer iki sınava başvurmuş iseniz hangisini ödeyeceğinize dair uyarı alacaksınız ve ödemek istediğiniz sınav ücretini seçeceksiniz. Giriş sonrası ekrana gelecek kutulara kart sahibinin adı soyadı, kart numarası, kartın son kullanma tarihi, kartın Visa veya Master Card seçimi ve en alt satıra da arka yüzdeki son 3 haneyi girerek devam tuşuna bastığınızda cep telefonunuza mesaj gelecektir. 3D securty işlemleri ile son derece güvenli olan kredi kartı ile ÖSYM sınav ücreti ödeme işleminde telefonunuza gelecek şifreyi girerek onay tuşuna bastığınızda sınav ücretiniz ödenmiş olacaktır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."