Yayınlanma: 18 Ağu Sal 2015
Genel | Yazar

Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme

kredi karti ile vergi borcu odeme 300x199 Kredi Kartı İle Vergi Borcu ÖdemeVatandaşın yıllarca biriken ve ödenmeyen miktar fark etmeksizin tüm borçları ile alakalı 2014 yılında bir af çıkarılması söz konusu olmuştur. Çıkarılan af kapsamında vergi borçları, trafik cezaları, öğrenim ve harç kredisi borçları gibi vatandaşın devlete olan tüm borçları 120 TL altında ise silinmiş, üzerinde ise yeni yapılandırma ile daha düşük faiz ve ceza oranları eklenerek ödeme planı hazırlanmıştır. Ödeme planında borçlar 18 Taksite bölünmüş olup her taksit 2 ayda bir ödenerek toplamda 36 ay içinde vatandaşın devlete olan borcunun ödenmesi planlanmıştır.

Vergi borcu ödeme işlemleri GİB ( Gelir İdaresi Başkanlığı ) web sitesinden kredi kartı ile yapılmaktadır. Kredi kartınız Bonus, Axess, Asya Card, HCBS Advantage, Deniz Bank, World veya Visa kredi kartlarından birisi olabilir. Vergi borçlarınızı kredi kartı ile ödemek için öncelikle web sitesine giriş yapmalı Borç ödeme işlemlerinden 6222 sayılı vergi yapılandırması linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz. TC Kimlik bilgileriniz ile kendi kişisel sayfanıza girecek ve oradan yapılandırdığını tüm borçları görebileceksiniz. Yapılandırdığınız bir veya birden fazla borçlardan birisini seçtiğinizde borç tablosu ödeme miktarları taksit tutarı ve sayısı gibi bilgiler bulunmaktadır. Zamanı gelen taksit tutarını ödemek için üzerine tıklayarak alt satırda yer alan boşluklara kredi kartı bilgilerinizi girmelisiniz.

Kredi kartı numarası, kart sahibini adı soyadı, Kart son kullanma tarihi ve arka yüzde yazan 3 haneli güvenlik kodunu girdiğinizde güvenli ödeme sistemi için 3D security yönlendirmeler yapılacak ve cep telefonunuza şifre gelecektir. Cep telefonunuza gelen şifreyi yazarak kredi kartı ile vergi borcu ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yapmış olduğunuz işlem kredi kartı ekstresinde GİB vergi yapılandırma borcu ödemesi olarak geçecektir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."