Yayınlanma: 28 Eki Çar 2015
Genel | Yazar

Kredi kartı kullanmanın avantajları

kredi kartlari3 300x201 Kredi kartı kullanmanın avantajlarıKredi kartı, bankaların ve finansman kuruluşlarının müşterilerine verdiği, banka ATM’lerinden nakit avans çekme amaçlı kullanılan ve POS cihazı bulunan alışveriş marketlerinde ödeme amaçlı kullanılan nakit paraya alternatif bir ödeme aracıdır. Kredi kartının önemi gittikçe artmaktadır. Çünkü sağladığı avantajlarla albenisi bulunmaktadır.

Günümüzde kredi kartı kullanmanın avantajları şunlardır:

– Kredi kartının en önemli avantajı nakit para taşımaktan kurtarmasıdır.

– Cepteki para hamilinindir. Yani taşıyanındır. Kimin elindeyse onundur. Ancak kredi kartları öyle değildir. Bir kişinin mührünü veya PİN’ini taşımaktadır. Bu bilgileri kişinin kendisinden başkası bilmez ve kart başkasının eline geçse dahi onu kullanması çok zordur.

– Ödemelerinizi düzgün yaptığınız ve aksatmadığınız takdirde bankanın size özel yapacağı indirimlerden ya da hediyelerden faydalanabilirsiniz.

– Harcamalar kredi kartları sayesinde çok daha iyi denetlenebilir ve takip edilebilir. Ay sonunda kart harcama dökümü geldiğinde paranızı nelere harcadığınızı hangilerinin gerekli hangilerinin gereksiz olduğunu tespit edip ona göre tasarrufta bulunabilirsiniz.

– Uluslararası nitelikli kredi kartları kolaylıkla yurtdışında da kullanılabilmektedir.

– Her zaman yeteri kadar para taşınamayabilir bundan dolayı acil durumlarda kredi kartı kullanılır.

– İnternet üzerinden alışveriş yapma olanağı sağlamaktadır.

– Elektrik, su, doğal gaz, vergi, telefon gibi daha birçok faturayı kredi kartıyla ödeyebiliriz.

– Android telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, elektronik aletler, beyaz eşyalar, mobilyalar gibi fiyatları yüksek ürünleri kredi kartı aracılığıyla taksitlere ayırarak alabilmekteyiz.

– Bazen de aldığımız bir üründe sorun yaşayabiliyoruz ve faturayı da kaybetmişsek bu durumda kredi kartı ekstresi garantimiz olur.

Bu sayılan yararlara ilaveten kredi kartı kullanmanın avantajları daha birçok yerde kendini göstermektedir ve her geçen gün kredi kartının önemini arttırmaktadır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."