Yayınlanma: 27 Eki Pts 2014

Kredi Kartı Kullanmanın Güncel Avantajları

hangi kart 300x214 Kredi Kartı Kullanmanın Güncel AvantajlarıKredi kartı icat edilip kullanıldığı günden bu yana artan bir kart kullanım hızı ile birlikte en küçük işletmelerde dahi kart ile alışveriş yapabilme imkânı yakalayabiliyorsunuz.

Kredi kartı ile insanlar artık daha az para taşıyıp borçlarını ilerleyen aylara öteleme şanslarını yakaladılar.

 

Peki, kredi kartının kullanıcılarına her zaman kazandırdığı avantajlar nelerdir?

1* Kredi kartı kullanmanın kullanıcılarına sunduğu en büyük avantaj hiç şüphesiz ki alınacak yüksek tutarda bir ürünün taksitli seçeneklerle alınması ile ödemenin 3 – 6 – 9 – 12 parçaya ve aya kadar eşit parçalara bölünerek yapılmasıdır. Sabit ücretli kişiler ve ödemede küçük te olsa sarsılacak kişiler için bu seçenek sıkça başvurulan ve kredi kartı kullanmaya sevk eden bir durumdur.

2* Bazı alışveriş sitelerinde veya ürünü satın alabileceğiniz, Dükkân ve Avm’ lerde ürünün anlaşmalı bankanın kredi kartı ile alınması sonucu uygulanacak indirimden faydalanabilirsiniz. Örneğin ürünün Axess veya World card ile alınması sonucu hem taksit hem de fiyatta peşin fiyatına göre indirim sunma seçenekleri oldukça ilginç ve kullanıcılar için avantajlı bir durumdur.

3* Sabit ve düşük ücretli insanların ay sonunu veya maaş gününü çıkaramadıkları durumlarda hayatlarını sürdürebilmek için lazım olan ürünleri satın alabilme şansını kredi kartları ile yakalayabilmektedirler.

4* Kredi kartının bir diğer avantajı, bazı ürünleri online veya normal satın alma işlemlerinde ürün üzerinden uygulanacak % 3 – 5 veya 10 – 100 TL arasında değişen puanlar olacaktır. Alınan ürüne bağlantılı olarak kredi kartına eklenecek puanlar başka bir şey satın alma fırsatını size sunacaktır.

5* Çoğu insan yanında bozuk para taşımayı sevmez ve bu durumdan hoşlanmazlar. Kredi kartı kullanarak birçok ödeme sonrası yanınızda bozuk para artanı taşımak zorunda kalmayacaksınız.

6* Kredi kartı ile tren, otobüs veya uçak biletini evinizde alabilme imkânını yakalayabilir, faturalarınızı kredi kartı ile ödeyebilir, evinizden veya ofisinizden istediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."