Yayınlanma: 31 Eki Cum 2014

Kredi Kartı Kullanmanın Güncel Dezavantajları

kredi kartlik 300x300 Kredi Kartı Kullanmanın Güncel DezavantajlarıKredi kartı kullanmanın oldukça fazla avantajlarından bahsedebiliriz. Ancak doğru kullanım, düzenli ödeme ve uygun harcama yapılmadığı zaman kredi kartının oldukça riskli ve ağır sonuçlar doğuran dezavantajları bulunmaktadır.

Peki, Kredi Kartı Kullanmanın Güncel Dezavantajları nelerdir?

1* Kredi kartı özellikle en büyük dezavantajı olarak fazla harcama göze batmaktadır. Kredi kartı kullanıcıların peşin para saymadan aldıkları ürünü sanki bedava almışçasına bir hisse kapılması ile harcama sınırı planlanan değerin çok üstüne çıkacaktır. Ayrıca kredi kartlarına uygulanan taksitlerde alınan ürünün ödemelerinin parça parça yapılacak olması kullanıcıları daha da rahatlatmaktadır. Ancak 4 – 5 farklı ürünün alınıp taksite bağlanması ile kart ekstresi ay sonu ödenmeyecek veya ödenmesi zorlanacak meblağlara ulaşmaktadır. Kredi kartı satın alma kabiliyetini kontrolsüz olarak büyütmektedir.

2* Kredi kartı ile bazı ürünleri kolayca satın alabilme şansını verdiği için hiç yorulmadan evinizde iş yerinizde çok acil olmayan veya bir süre daha alınmasa da olacak olan ürünleri almanızı sağlayarak borç miktarınızı keyfi olarak artıracaktır.

3* Kredi kartının en büyük dezavantajlarından diğer ise düzenli ödemem yapılmaması sonucu sürekli ay sonu hesabı ekstrenize eklenecek olan % 3 – 6 ya varan oranlarda faiz miktarları olacaktır. Düzenli ödenmeyen kredi kartı borçları veya sadece asgari tutarı olan % 25 e tekabül eden üretin denmesi sonucu ilave edilecek faiz miktarları her gecen ay borcunuzu artıracak aldığınız ürün sizlere daha maliyetli yansımış olacaktır.

4* Kredi kartının bir diğer dezavantajı kartınızı eşinize, çocuklarınıza veya aile bireylerine verdiğiniz zaman harcama miktarını kontrol edemeyecek aylık harcama sınırlarını aşabileceksiniz.

5* Kredi kartı ayrıca sizlere nakit avans çekme fırsatı sunmaktadır. Nakit ihtiyacınızı bir dostunuzdan almak yerine bankalardan tedarik ederken nakit avans çekme faizleri ile karşılaşacaksınız.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."