Yayınlanma: 23 May Sal 2017

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

kart limiti Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?Banka sistemince kredi kartlarının kullanım limitleri belirlemedeki en büyük ve birinci sırada gelen etmen kart sahibinin geliridir. İlk kez kredi kartı başvurusunda bulunacak kişilerin kart limiti gelirinin 4 katı olarak belirlenmektedir.

Tabi bu ilk kart başvurusu için geçerli kredi kartınızı aldıktan sonra kart limitinizi yükseltmeniz mümkün.

Peki bir kredi kartının limiti en fazla kaç para olabilir?

İlk başvuru yasal uygulama gelirinizin 4 katı olarak uygulanır. Tabi bu limit sizin tüm bankalardaki ortak limitinizdir. Yani ikinci bir kredi kartı alıyorsanız diğer kart ile birlikte oluşacak toplam limittir.

Tabi bankaların kredi kartı limit belirleme kriterleri bulunuyor. Buradaki ince ayrıntı kartınızı sürekli kullanıp borcunuzu zamanında ödemenizdir.

İlk kartınızla bir kaç ay sürekli alışveriş sonrasında limit arttırımında bulunabiliyorsunuz. Ödeme sorununuz yoksa kart limitinizi bir defada en fazla 4 katına arttırım yapabilirsiniz.

Tabi bu koşullar sadece kredi kartıyla sınırlı değil bilindiği üzere artık tüm tükütecilerin KKB Kredi sicil notu var. Bu sistemde sizin tüm kredileriniz, kredi kartlarınız yani tüm banka sisteminizin karnesi gözüküyor.

KKB durumunuz oldukça iyi görünüyorsa çok hızlı ve bir defada kredi kartınızın limitini en üst rakamlara çıkartabilirsiniz.

 İlk kez kredi kartı başvurusunda bulunacaksanız Bir Kredi Kartı Almak için Gereken Şartlar Nelerdir? yazısını okumanızı tavsiye edebiliriz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."