Yayınlanma: 24 Eki Cts 2015
Genel | Yazar

kredi kartı ödemesi gecikme durumu

KREDİ KARTI ÖDEMELERİNİN GECİKMESİNİN SONUÇLARI bizi nasıl etkiliyor?

kredi karti kullanimi 300x157 kredi kartı ödemesi gecikme durumuKredi kartı kullanıcıları zaman zaman borçlarını ödemekte zorlanır. Hatta ha bazıları çeşitli sebeplerde kredi kartı borçlarını ödeyemez ve hacizlik olur. Ama artık tüketici yasalarındaki değişimler ile birlikte bankalar haciz işlemleri istedikleri gibi yapamadıkları gibi, eve de kafalarına göre haciz gönderemezler. Kişi eğer kredi kartı ödemesi gecikme durumu ile karşılaştırmış ve icralık olmuş ise ve sigortalı bir işte çalışıyorsa, gelir durumuna göre maaştan kesinti olur. Ama bu kesinti asla yaşam hakkını elinden alacak miktarlara düşmez. Genelde borç durumuna göre en fazla yarısına kadar keserler.

Kredi kartı borcunu ödeyemeyip sonrasında avukatlık olan biri, avukat ile anlaşıp faiz indirimli borcu toptanda kapatabilir. Bankada icra işlemlerinde her zaman zorlukla karşılaştığını bildiğinden dolayı, böyle durumlarda parayı almak için borçluya her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Ama genelde kredi kartı ödemesi gecikme durumu olan biri eğer banka icraya verdiyse yasal 15 gün itiraz süresi hakkı vardır. Eğer itiraz edilirse süreç mahkemeye gider ve tahsilat süresi uzar. Bu borçlu için bir avantajdır.

Borcu ödemek için zaman kazanmak isteyenler bu yöntemi sıklıkla kullanırlar. Hem böyle bir hamle her zaman banka ile pazarlıkta borçlunun elini kuvvetlendirmektedir. İcra mahkemeleri altı aydan önce karar veremediklerinden dolayı banka parayı almak için borçlu ile her türlü anlaşmayı yapar ve taksite bile bölebilir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."