Kredi Kartında 3D Güvenliği Nedir?

İnternet alışverişi yapan banka müşterileri pek çok yerde geçen ve merak ettiği kredi kartı 3d güvenliği nedir konusunda sizler için bilgilendirici ve yönlendirici konuyu belirtmek istedik.

Geçmişte yaşanan sıkıntılardan ve olumsuz olaylardan yola çıkılarak en üst düzeyde bir takım güvenlik önlemleri alınmıştır. 3D güvenliği alışverişinizde kullandığınız kredi kartınız için bankanızın kayıtlı olan cep telefonunuza gönderdiği şifreyi güvenlik duvarı olan sayfaya girmeniz demektir.

ornek 3d secure ekrani 343x360 Kredi Kartında 3D Güvenliği Nedir?

Şifre ile yapılan alışverişler güvenlik kapsamında sayılmaktadır. Bu durumda kullanıcı tüm riskleri bankaya devretmektedir. Bu durumda çalınmış bir kredi kartıyla alışverişin önüne geçilmektedir.

3D Sisteminin Kart Sahibine Yararları nedir?

Bu güvenlik sistemi en basit ve en etkili harcama güvenlik duvarıdır. Şifreli alışveriş ile sizin bilginiz olmadan ve tabi cep telefonunuz ile alışveriş yapılması mümkün değildir.

3D Secure güvenliğe Nasıl Müracaat ve aktif edilir?

Bu işlem iççin bankanız ile iletişime geçebilir ve online bankacılık kullanıyorsanız kredi kartınızın harcama ayarlarından aktif edebilirsiniz. Sonrasında alışverişlerinizde sizin cep telefonunuza şifre gelecektir.

About the Author

Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Be the first to comment on "Kredi Kartında 3D Güvenliği Nedir?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*