Yayınlanma: 7 Ara Paz 2014
Genel | Yazar

Kredi kartının süresi dolduğunda yapılmalıdır?

credit card perspective 300x210 Kredi kartının süresi dolduğunda yapılmalıdır?Bankaların müşterilerine vermiş olduğu tüm kredi kartlarının belirli bir kullanım süresi olup bu süre dolduğunda kredi kartı kullanım dışı kalmaktadır. Kredi kartlarının kullanım süresi ön yüzde yer alan ‘’ kredi kartı son kullanma tarihi ’’ adı altında ay ve yıl olarak (  örneğin; 11/19, 2019 yılının 11. Ayı ) yer almakta ve yapılan tüm online kredi kartı işlemlerinde mutlaka sorulmakta ve aktif olarak kullanılmaktadır.

Bankalar genellikle kredi kartlarına 4 veya 5 yıllık bir kullanım süresi verip bu süre sonunda yeni kredi kartı vermekte ve eski kartın kırılıp imha edilmesini istemektedir.

Bankalardan süresi dolan kredi kartının yerine kredi kartı başvurusu;

Kredi kartınızın son kullanma tarihi dolduğunda bankanızın cep telefonu bankacılığı hizmetlerini kullanarak yeni kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağladıktan sonra yapacağınız yeni kredi kartı başvurunuz sonrası dilerseniz en yakın banka şubesinden yeni kredi kartınızı alabilirsiniz, dilerseniz adresinizi gönderilecek kredi kartınızı kuryelere kimliğinizi ibraz ederek bizzat alabilirsiniz.

Bankalardan süresi dolan kredi kartınızın yerine yeni kredi kartını almak için en yakın banka şubesine başvurarak yeni kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartınız başvuru tarihinden sonra 7 – 21 gün içinde banka şubenize gelebilir veya dilerseniz kurye ile adresinizde bizzat size TC kimlik belgesini ibraz etmek şartı ile teslim edebilir.

Kredi kartınızın son kullanma tarihi dolduğunda internet bankacılığı ile de yeni kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığına girdikten sonra kredi kartı işlemlerinden kredi kartınızı seçerek yeni kredi kartı başvurusunda bulun diyebilir ve kredi kartınızın adresinize veya en yakın şubeye gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bazı bankalar kredi kartı son kullanma tarihi yaklaştığında kredi kartı kullanıcılarına kısa mesaj atarak yeni kredi kartı talebinde bulunulup bulunulmadığını bildirirler. Gelen kısa mesaja evet diyerek yeni kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Veya müşteri hizmetleri sizi arayarak kartınızın son kullanma tarihinin dolacağını ve yeni kredi kartı talebinizin alınması gerektiğini vurgulayıp istediğiniz adrese kredi kartını yollayacaklardır. Tüm bu işlemlerde kredi kartı yenileme ücretini bazı banlalar almakta ve hesap ekstresine borç olarak yansıtmaktadır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Displaying
Have Your Say
  1. Simge dedi ki:

    başarılı.gittike7e daha minimal daha tek pare7a e7izimlere yf6nelim var.ikili şerit olmsaa daha amacına hizmet eden bir e7izim olurdu.bu haliylede iyi.

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."