Yayınlanma: 19 Eki Paz 2014

Kredi Kartları Hakkında

kredi kartlari1 300x225 Kredi Kartları HakkındaÖdeme Dönemleri

Tüm bankaların kredi kartları borç ödemeleri yılın 12 ayı kesintisiz olarak yapılmaktadır. Ödeme planını adresinize veya mail adresinize gönderilecek olan ekstrelerde yer alacaktır.

Ödeme Günleri

Tüm banka kredi kartlarının yılın 12 ayı boyunca e-posta adresinize veya adresinize gelen hesap ekstrelerinde eyer alacak olan kredi kartı borç ödeme tarihlerini bankanız sizlerin belirlediği tarihler olarak dikkate alacaktır.

Hesap Kesim Tarihi

Tüm bankaların kredi kartları ile yaptığınız alışverişlerin tümünü ve ödeme tutarlarını gösteren ekstreler sizin belirlediğiniz hesap kesim tarihine göre güncel tutar olarak düzenlenip mail yâda posta olarak gönderilecektir.

Kredi kartı borçlarını düzensiz ödeme

Kredi kartı güncel borç tutarı siz ulaştığı zaman son ödeme tarihine kadar mutlaka borcunuzu ödemlesiniz. 2 ay üst üste ödenmeyen kredi kartı borçları ile birlikte banka sizlere kısa mesaj veya telefonlarla hatırlatacaktır. 3. Ay yine ödenmediği durumlarda kredi kartınızı izlemeye alınacak ve kartınız kullanıma kapatılıp borcunuz sizden faizi ile birlikte tahsil edilecektir. Bu yüzden en kötü şartlarda dahi kredi kartınızın asgari ödeme tutarını mutlaka ödemelisiniz.

Kredi Kartı Asgari Tutarı

Kredi kartı asgari borç ödeme tutarı ay sonu hesap ekstrenizde yer alan borç tutarının % 25 lik kısmı olup, bu şekilde ödeme yaptığınız da kalan % 75’ lik ödenmeyen kısım faizi ile birlikte bir sonraki aya sarkacaktır.

Kredi Kartı kapatma

Kredi kartınızı kapatmak için öncelikle tüm kredi kartı borcunuzu sıfırlamak gerekmektedir. Daha sonra bazı kredi kartlarının banka şubelerinden bazı kredi kartlarını ise müşteri hizmetlerini arayarak kapatabilirsiniz.

Kredi kartı İle Fatura ödeme talimatı

Kredi kartınız ile tanımladığınız, aylık düzenli olarak gelen, elektik, su, doğalgaz veya telefon faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bankadan veya internet bankacılığından yapacağınız işlemler ile telefon numaranızız, elektrik aboneliği numaranızı veya su abone numaranızı ve su dağıtım şirketini tanımlatarak her ay size gelecek faturalar düzenli olarak son ödeme tarihi geçmeden ödenecektir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."