Yayınlanma: 12 Oca Sal 2016

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Sorgulama 300x157 Kredi Notu YükseltmeSizlere bir önceki konumuzda kredi notu hakkında bilgiler vermiştik fakat birde kredi notu nasıl yükseltilir? bunun hakkında bilgiler sunacağız ve işte sizlere özel olarak hazırladığımız konumuz: ”Kredi notu yükseltme”

Önceki konuda üstü kapalı bir şekilde kredi notu yükseltme taktiklerinden size bahsetmiştik. Bu konuyu daha fazla detaylandırmak adına şimdi sizlere açık bir şekilde kredi notu nasıl yükseltilir? bahsedeceğiz. Kredi notu bildiğiniz üzere bir insanın nereye borcunun olduğunu, ne kadar kredi çekebileceğini belirleyen bir sistem. Kredi kayıt bürosu tarafından oluşturulan bu sistem bir çok insanın karşısına çıkıp kredi çekebilmesini engelliyor. Kredi notunuzu yükseltmek isterseniz; ”Bankalara olan borcunuzu sildirmeniz gerekiyor.” Evet, kredi notunu en çok etkileyen faktörler arasında bankalara olan borcunuz bulunuyor. Eğer bankada yüklü bir miktar borcunuz varsa kredi notunuz direkmen aşağılara düşecektir. Borcunuzdan ziyade bu borçları ödemediğiniz taktirde kredi notunuz yine aynı şekilde eksi seviyelere düşeceği için sizin yine kredi çekmenizi engelleyecektir.

Sadece bankalar mı? Hayır, özel bir GSM şirketi de olabilir veya başka bir şirket, kurumda olabilir hatta devlete olan borcunuzda bu kredi notu puanını etkileyecektir. Kredilerinizi düzgün ve doğru bir şekilde ödeyerek kredi puanınızı tekrardan eski seviyelerine getirebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek isterseniz; ”Findex’i kullanabilirsiniz.” fakat bu uygulama size ne derece doğru bilgi sunabilir, bu konuda hiç bir şey diyemeyiz.

Yazar Hakkında

BMEditor

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."