Yayınlanma: 18 Eki Paz 2015
Genel | Yazar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi veren Bankalar

KREDİ SİCİLİM BOZUK DİYE ÜZÜLMEYİN

kredi sonucu 1024x683 Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi veren Bankalar

                Kredi sicili bozuk olmak ne demektir? İki şekilde siciliniz bozuk olmaktadır. Ya bankalardan hiç kredi ya da kredi kartı kullanmamışsınızdır. Ya da daha önce kullandığınızı kredi ya da kredi kartında ödeme problemleri yaşayarak siciliniz bozulmuştur. Kara liste ise borçlarınızla ilgili artık icra takibi gibi ciddi problemler yaşadığınızda karşınıza çıkar. Kara listeye dahil olmanız durumunda, ancak borçlarınızın tamamını ödedikten 5 yıl sonra bankalar tarafından bu listeden çıkarılırsınız.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi veren Bankalar aslında hiç de az değildir. Kredi sicili bozuk olan kişiler bankalara, maaş bordrosu, kimlik fotokopisi gibi standart yöntemlerle başvurduklarında genelde olumsuz cevap alırlar. Bu durumda, kara listede olan, ya da kredi sicili bozuk olan kişi, bankalara kredi başvurusunda bulunurken farklı teminatlar göstermek zorundadır. İpotek ya da kefil bu bağlamda işe yarayan iki yöntemdir.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi veren Bankalar, bu yöntemlerden en çok ipoteği tercih ederler. Kişi, kendi adına kayıtlı gayrimenkulü bankaya ipotek ettirmek istediğinde banka tarafından yaptırılan ekspertiz işlemi sonucunda, gayrimenkulün değerine göre kredi verilir. Kefil ikinci yöntem olup kefilde aranan şartlar da önemlidir. Kefilin kamu kurumunda çalışması, ya da doktor eczacı gibi serbest meslek erbabı olması ve kefilin sicilinin temiz olması çok önemlidir.

Kötü sicili olan tüm kişiler, tüm bankaların herhangi bir şubesinden yukarıdaki yöntemlerden biriyle kredi başvurusunda bulundukları takdirde genel olarak olumlu sonuçlar almaktadırlar.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."